GUCCI EQUILIBRIUM İÇİN YENİ DİJİTAL PLATFORMLAR GELİŞTİRİLDİ

Gucci, sürdürülebilirlik insiyatiflerini güçlendiriyor.

Modadaki sürdürülebilir değişimler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2019 Çevre Raporunu yayınlayan Gucci, karbon ayak izinin %21 oranda düştüğünü duyurdu. Aynı zamanda 9 Haziran’da Gucci Equilibrium için yeni bir Instagram hesabı paylaşan Gucci, dünya ve insanlar için yaratmak istediği pozitif geleceğin altını çizdi. 


İlk olarak 2018’de açıklanan Gucci Equilibrium insiyatifi şu an dünya için önemli sorunlar çevresindeki gelişmelere ve konuşmalara ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Gucci’nin yeni dijital platformları ile yeni bir yol çizen Gucci Equilibrium, meraklı, farkında ve motive insanlara sesleniyor. Benzer fikirli, bağlı ve birlik olan bireylerden oluşan #GucciCommunity toplumu dünyaya ve birbirimize nasıl davrandığımızın altını çizen sorunlara karşı duruyor. Yeni dijital destinasyonları ile farklı liderlerden, organizasyonlardan ve yeteneklerden mesajlar paylaşacak olan Gucci Equilibrium, iklim değişimi için aksiyon, herkes için adil ve eşitlikçi bir dünyayı teşvik ediyor. Böylece Gucci, paylaşılan deneyimler ve fikirler ile dönüştürücü bir değişim yapmayı hedefliyor. 


“Gucci, kollektif geleceğimize ilham kaynağı olan ve yaratan konular ile yönleniyor. Bu geleceği daha adil olmak için inşa etmemiz çok önemli, adaletsizlik ve ayrımcılığın hiçbir formunun hüküm sürmesine izin vermemeliyiz. Son zamanlarda olan olaylar ile ırkçılığa ve eşitliğe karşı olan kararlı mücadelemiz daha da güçlendi,” diyen Gucci Başkanı ve CEO’su Marco Bizzarri, “Şirket olarak, insanlar ve işimiz için daha pozitif bir değişim yaratmaya odaklanmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda küresel bir marka olarak, değişim için toplumda aktif olarak çalışmalıyız ve Gucci Equilibrium’un toplumdaki sesleri birleştirme ve bizi ileriye taşıma kapasitesi var” diye ekledi. 

İnsan ve dünya olarak iki farklı dayanak ile tanımlanan Gucci Equilibrium, İtalyan markanın çevresel ayak izini azaltma ve doğayı koruma hedeflerini temsil ediyor. Aynı zamanda insanların haklarını savunurken, birleşmenin ve saygının altını çizen Gucci, küresel toplumdaki herkesin otantik ve bireysel kişiliklerini özgürce yansıtmaları gerektiğine inanıyor. Yeni insiyatif ile beraber farklı yeteneklere yer açan Gucci, ‘Gucci Chanmakers’ fonu ile yeni burs programları yaratıyor. Bunun yanı sıra Carbon Neutral Challenge ile dünyadaki iklim değişimi liderlerini bir araya getiren Gucci, Equilibrium için yeni bir logo yarattı. Sanatçı MP5 tarafından tasarlanan logo, insanlar ve dünya arasındaki ilişkiyi temsil ediyor. Sürdürülebilirlik konusunu Equilibrium mesajının dışına taşıyan Gucci, müşterilere ve Gucci hayranlarına telefon uygulaması ve internet sitesi üzerinden 400 üzeri yeni sürdürülebilirlik özelliği sunuyor. 

Etİketler