HARRY STYLES, GUCCI İÇİN BİR KAPSÜL KOLEKSİYON TASARLADI

Harry Styles ve Alessandro Michele güçlerini birleştirdi…

“Onun benimle tasarım yapması, benim onunla şarkı söylememden daha kolaydı” diyen Alessandro Michele, Harry Styles ile ‘Ha Ha Ha’ adlı yeni Gucci kapsül koleksiyonunu duyurdu. Koleksiyon için arkadaşlıklarından ilham alan Michele ve Styles’ın ‘Ha Ha Ha’ adlı koleksiyonu aynı zamanda isimlerinin baş harflerinden ve mesajlarında kullandıkları kahkaha atan yüz emojisinden ilham alıyor. Styles ile 2017’deki ilk solo albümünü çıkardığı zaman tanışan Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michele, uzun bir süredir Styles’ın en sevdiği tasarımcı diyebiliriz. Yıllarca kırmızı halı ve müzik turnesi stillerinde Gucci tercih eden styles, aynı zamanda Sonbahar 2018 koleksiyonu için markanın yüzü olmuştu. Payetli, ışıltılı, pembe ve gösterişli kıyafetlerden çekinmeyen Styles, 2019 Met Gala için siyah dantelli bir takım giyerek internetin odak noktası olmuştu. 


“Moda anlayışı inanılmaz ve kıyafetlere bayılıyor” diyen Michele, “Çizimleri ve kıyafetleri arşivliyor, kolayca bir stilist veya tasarımcı olabilir, tıpkı temsil ettiği nesil gibi birçok farklı şeye ilgili. Beklenmedik ve sıradışı bir şekilde farklı kıyafetleri bir araya getirme yeteceğini gözlemliyorum” diye ekledi. 


"Harry'nin büyük bir içgüdünün yanı sıra çok net ve kesin bir bakış açısı var ve kıyafetlerini büyük bir özenle seçiyor. Bu kapsül fikri basitliğiyle banal ve bu bir değeri var, oldukça sofistike. Kumaşlara ve terzilik detaylarına çok dikkat ettik" diyen Michele, Style ile yeni koleksiyonda 70’li yıllardan ilham aldı. İspanyol paça pantolonlar, uzun ceketler, eğlenceli desenler, çocuksu motifler ve çok daha fazlası… Kapsül koleksiyonda hem Gucci hem de Harry Styles dokunuşu görmek mümkün. Ha Ha Ha kapsül koleksiyonu Ekim ayında seçili Gucci butiklerinden satın alınabilecek.