HELMUT LANG SONBAHAR KIŞ 2021 KOLEKSİYONU

Gardırop klasiklerine beklenmedik Helmut Lang dokunuşları…

Pandemi sonrası dünyaya geçiş yaparken, Helmut Lang’in Sonbahar- Kış 2021 koleksiyonu dikkatli ama optimist bir tavır yansıtıyor. Helmut Lang hem fonksiyonel hem de birçok sezon giyilebilecek parçalara odaklanıyor. 

Kayak stilinden ve su geçirmez kıyafetlerinden ilham alan, çift yüzlü neopren ve astro folyo gibi fonksiyonel ve yüksek teknolojili malzemelerden esinlenen yeni tasarımlar, suya ve rüzgara dayanıklı. ‘Sci-Fi’ etkisi veren mat, gümüş ve yansıtmalı yüzeyli kumaşların yer aldığı tasarımlarda kapitone detayları da bir o kadar öne çıkıyor. 

Markanın mirasına sadık kalan Sonbahar- Kış 2021 koleksiyonu, yenilikçi malzemeler kullanılarak yeniden yapılandırılan zamansız silüetler ve Helmut Lang’in askılar, katmanlı kumaşlar ve yamalar gibi ikonik detaylarını içeriyor. 

Koleksiyonun en dikkat çekici parçaları arasında; kontrast gümüş vurgulu mat naylon puffer yelekler, hafif transparan naylon kumaşlı eşofman takımları, deneysel yamalı yün parçalar, neopren taytlar, hoodie gibi klasik atletik silüetler, uzun kollu tişörtler, polo yakalar ve beklenmedik dokular yer alıyor. 

Ek olarak Helmut Lang’in zamansız koleksiyonu, markanın standartları ile gardırobunuzun temelini oluşturan denim, deri ve jarse gibi klasik kumaşları yeniden yorumluyor. Sezonun cut-out trendlerini, farklı kullanılan kol detayları, dolgu ve askı detayları ile vurgulayan yeni tasarımlar gözümüzü kamaştırıyor. Çok yönlü giyilebilen Sonbahar Kış 2021 koleksiyonu hem kadınlar hem de erkekler için çok yönlü bir gardrop seçkisi sunuyor.