HEYECANLANDIRAN BULUŞMA: MANOLO BLAHNIK X BIRKENSTOCK

İspanyol tasarımcı ve Alman markasından şık ve rahat iş birliği…

Birkenstock, başka bir büyük tasarımcı işbirliğiyle geri döndü ve bu şimdiye kadarki en şık olanı olabilir. Manolo Blahnik ve Birkenstock, bir ayakkabı koleksiyonu tasarlamak için bir araya geldi. Marka, Manolo Blahnik ile imza niteliğindeki yüksek topuklu ayakkabılarını Birkenstock'un rahat klasiklerine dönüştüren yeni bir ortaklık duyurdu. Bu işbirliği, Alman markasının ikonik modellerini ve Carrie Bradshaw'ın favori tasarımcısının imza niteliğindeki görkemli dokunuşunu bir araya getiriyor.

Ayakkabı markası Birkenstock'un uzun zamandır hayranları olan Manolo Blahnik ve yeğeni Kristina Blahnik, Alman ayakkabı firmasının 2020 İlkbahar/Yaz kampanyası için fotoğraf çekimine davet edildi. Kısa bir süre sonra, Birkenstock CEO'su Oliver Reichert, Manolo dokunuşunu topraklanmış Birks estetiğine eklemek için ayakkabı tasarımcısı ve yeğeni olan marka CEO'su ile temasa geçti.

Tasarımcı Manolo Blahnik yaptığı resmi açıklamada, "Birkenstock en başından beri (zamanın!) gardırobumdaydı" dedi. “Yıllarca benimkini sevdim ve giydim. Manolo Blahnik estetiğini Birkenstocks'un günlük konforuyla birleştirmek tek kelimeyle harika.” dedi.Manolo Blahnik ve Birkenstock, ayakkabı tasarım yelpazesinin zıt uçlarından geliyor gibi görünse de, ikisinin sanıldığından daha fazla ortak noktası var; her ikisi de eşit derecede yüksek kaliteli işçilik ve rahatlığa adanmış. Birkenstock'un işlevsel Arizona sandaleti ve Boston clog silüetleri; üzerindeki kristal süslemeler aracılığıyla Manolo Blahnik'in imza cazibesini içeriyor. Birkenstock ve Manolo Blahnik koleksiyonu, Alman markasının iki temel modeli Arizona ve Boston’un üç farklı versiyonunu içeriyor. Her stil, fuşya veya mavi kadife ya da pürüzsüz siyah deri ile öne çıkıyor.

Yaklaşan koleksiyon, stilleri Sex And The City yıldızının en sevdiği Manolo çiftine saygı duruşunda bulunurken, bize Carrie Bradshaw havası veriyor. Tasarımların fiyatı 750 ila 810 dolar arasında değişecek.Yeni iş birliği, Birkenstock'un Ocak ayında Fransız moda evinin Paris Moda Haftası Sonbahar 2022 erkek defilesinde lansmanını yapan Dior ile yaptığı en son buluşmasını takip ediyor. Bundan önce Birkenstock, Jil Sander ve Proenza Schouler ile birlikte çalıştı.

İşbirliğinin ilk sürümü 24 Mart Perşembe günü 1774.com, manoloblahnik.com ve Manolo Blahnik perakende satış noktalarında satışa sunulacak. Stillerin ikinci bir sürümü daha sonra Haziran 2022'de yayınlanacak.