IRIS VAN HARPEN DEFİLESİNDE KARANLIKTA PARLAYAN TOPUKLU AYAKKABILAR VAR!

Çocuklu hayalleriniz gerçek oldu…

Paris Couture Moda Haftasında büyüleyici elbiseler ve tasarımlar yer aldı. Ama geçtiğimiz gün, Hollandalı tasarımcı Iris van Herpen, podyuma zarif tasarımlardan fazlasını çıkardı!

3D Print Yüz Takıları (Getty Images)

Yıldız haritalarından, astrolojiden ve galaksiden ilham alan ünlü tasarımcı, fütüristik dünyayı 3-D Print teknolojisi ile yapılan karanlıkta parlayan topuklular ve yüz takıları ile temsil etti. Karanlıkta parlayan topuklu ayakkabıların odak noktada olduğu İlkbahar 2019 Couture defilesi finali, izleyiciler tarafından beğeni topladı. 
Plastik cam topuklar ile tasarlanan ayakkabıların yapılması 4 gün sürdü. İki renk mürekkep ile yaratılan topuklar, el işçiliği ile kesilerek şekil derildi. Küçüklüğümüzde annemize “Nolur! Nolur!” diye ısrar ettiğimiz karanlıkta parlayan spor ayakkabılarını artık topuklu olarak giyebileceğiz!

Iris van Herpen 2019 Couture Defilesi (Getty Images)

Defilenin star parçası olan topuklu ayakkabıların yanı sıra, kozmik esintiler, koleksiyonun hacimli ve bulutumsu tasarımlarında yansıdı. Eski NASA mühendisi Kim Keever’ın fotoğraflarından ve eserlerinden ilham alan kabarık tasarımlar ile beraber 3-D Print teknolojisi Herpen’in galaksi rüyalarını hayata geçirdi.