JACQUEMUS FİZİKSEL BİR DEFİLE HAZIRLIYOR

Jacquemus’un yeni koleksiyonu bu ay gösterilecek…

Simon Porte Jacquemus Temmuz ayında bir fiziksel defile hazırladığını duyurdu. Son dönemin ‘it’ çantalarının ve aksesuarlarının yaratıcısı Jacquemus 'L'Amour' adını verdiği yeni koleksiyonu için fiziksel bir sunum ile gerçekleşeceğini belirtti. Sınırlı sayıda bir davetli listesi ile yeni gösterimini hazırlayan Jacquemus, Instagram üzerinden, “Bir sene önce döngümüzü yavaşlatarak kadın ve erkek koleksiyonlarını bir arada gösterme kararı almıştık. Bu karar, defile sayımızı azaltmamızı, koleksiyonlar arasında kumaş paylaşımı yapmamızı ve ekibim ve partnerlerim için daha yavaş bir süreç gerçekleştirmemizi sağladı. Kreatif bir seçimin yanı sıra bu inandığımız bir sürdürülebilir model ve bizim için işe yarıyor.” dedi. 


Geçtiğimiz Temmuz ayında markasının 10. Yıldönümünü kutlayan Jacquemus, Provence’ta kocaman bir lavanta tarlasının ortasında pembe bir podyum ile izleyenleri büyülemişti. Bu senenin defilesinin lokasyonunu gizli tutan Jacquemus, şovun Paris yakınlarında sosyal mesafe kurallarına uyarak 16 Temmuz’da gerçekleşeceğini söyledi. 


Dünya yavaş yavaş karantina sürecinden çıkarken, birçok tasarımcı yeni formatları ile fiziksel defilelere hazırlandıklarını duyurdular. Dijital moda haftalarından ayrı olarak fiziksel gösterimler yapan markalar arasında Dolce & Gabbana ve Balmain gibi markalar yer almıştı. Seyircisiz gerçekleşen bu defileler, moda sektöründe büyük bir değişim olsa da fiziksel defilelere geri dönüş moda severleri heyecanlandırmıştı. Jacquemus gibi Dior da bu ay seyircisiz bir şekilde Cruise defilesini ve Valentino da Couture defilesini sadece Roma’daki yerel basını davet ederek sunacağını duyurdu.