JONATHAN SIMKHAI İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Simkhai, bahar için tam da doğru miktarda şehvetli incelik ve düşünceli ustalık sunuyor.

Los Angeles tasarımcısı Jonathan Simkhai, New York Moda Haftası defilesinden hemen önce, “Yan yana koymalar ve ikilikler üzerinde başarılı oluyorum” dedi. “Sert ve yumuşak bir şey fikri; sanatsal ve seksi, erkeksi ve kadınsı bir şey. Bu çatışmayı nasıl elde edebilirim? Hiç kimse açıkça öyle ya da böyle olmak istemediğinden, bir dengeye sahip olması gerekir. Bu koleksiyon hakkında böyle düşündüm.”

İlkbahar-Yaz 2022 için tasarımcı Jonathan Simkhai, sonbaharın el işi mesajını bol gipür dantel, tığ işi, püsküllü ve el örgüsü ile devam ettirdi. Onları fütüristten ilham alan kavisli dikişler, asimetrik kesimler, heykelsi metal takı donanımı ile yumuşak silüetler, sakin bir yumuşak pastel ve sakinleştirici nötr paletinde sundu. Simkhai dedesinin 70'lerde İran'da bir dantel fabrikası olduğunu kaydetti, bu nedenle zanaatkar el sanatlarının ona sürekli ilham verdiğini belirtti.Los Angeles tasarımcısı Jonathan Simkhai, New York Moda Haftası defilesinden hemen önce, “Yan yana koymalar ve ikilikler üzerinde başarılı oluyorum” dedi. “Sert ve yumuşak bir şey fikri; sanatsal ve seksi, erkeksi ve kadınsı bir şey. Bu kavşağı, bu çatışmayı nasıl elde edebilirim? Hiç kimse açıkça öyle ya da böyle olmak istemediğinden, bir dengeye sahip olması gerekir. Bu koleksiyon hakkında böyle düşündüm.”Dairesel kesikli ve asimetrik detaylı imza slipler; rahat ama parlak bir his veren örgü görünümler; yumuşak, romantik dantel elbiseler ve bol püsküllü seçenekler, defilenin dikkat çeken anahtar görünümlerindendi.


Sezonun en büyük haberi aksesuarlarından geldi. Manolo Blahnik ile sezonlar boyunca podyum ayakkabıları için işbirliği yapan marka, resmi olarak bahar ayakkabılarını piyasaya sürdü. Çarpıcı topuklular, katlanır botlar ve çeşitli sandaletler, doğrudan tüketiciye ve ayrıca seçkin perakende ortaklarıyla satılacak.