KARİYER STİLİNİN 10 ALTIN KURALI!

Her ne kadar göz ardı edilse de, kariyerin önemli bir parçası da stildir!

Bir iş görüşmesi için veya profesyonel bir iş yemeği için nasıl giyinmek gerekir? İşte size yardımcı olabilecek 10 madde.

1. Ofise giderken vazgeçilmezleriniz neler olmalı? 
Birkaç olmazsa olmaz parça var: Klasik model, sigaret kesim bir pantolon. Kalem etek. Düz sade bir bluz. Bu parçalar elinizin altında olduğu sürece birbirleriyle veya fular, kolye, babet ve stiletto gibi pratik başka parçalarla birleştirerek onlarca farklı stil yaratabilirsiniz. 

2. İş görüşmesi için en iyi stil nedir?
Üzerinizde eğreti duran, alışmadığınız tarzda bir stil seçmektense rahat hissedeceğiniz parçalara yönelmeniz en doğrusu. Tabii bunların çok salaş ve gündelik olmamasına özen göstermek koşuluyla.

3. Yönetici sizseniz, nelere dikkat etmeniz gerekir?
Tabii ki görünüşünüze dikkat etmeniz gerekir öte yandan aşırıya kaçmamak da önemlidir. Yönetici aynı zamanda en çok incelenen ve örnek teşkil eden insandır. Bu nedenle kıyafetleriniz özenli, görünüşünüz bakımlı olmalıdır. Koyu renkler kariyerde genelde tercih sebebi. Ancak stiliniz çok da tek düze ve herkesle aynı olmamalı. Mesela, boru kesimli kumaş bir pantolon ve sade bir bluz seçebilirsiniz. Ama mutlaka akılda kalacak aksesuarlarla bu stili hareketlendirin deriz.

Etİketler