ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

KARL LAGERFELD'İN HAYATI TV DİZİSİ OLUYOR

Disney, moda sektörünün efsanevi tasarımcısının kariyerini ekrana taşıyor...

Geçtiğimiz günlerde Karl Lagerfeld’in hayatı ve çalışmalarını konu alan bir televizyon dizisi üzerinde çalıştığını duyuran Disney, moda severleri heyecanlandırdı. ‘Kaiser Karl’ adlı yeni dizi, Disney’in Disney Plus platformunda yayınlanacak. Lagerfeld’in moda sektöründe şöhrete nasıl kavuştuğunu anlatacak olan seri, ünlü tasarımcının 1972’de Chanel’in Kreatif Direktörü olarak çalışmaya başlamasından itibaren yükselişini konu alacak. 

Aşağıda ‘Kaiser Karl’ serisi hakkında bildiğimiz her şeyi görebilirsiniz…

KAISER KARL'IN KONUSU NEDİR?

Raphaelle Bacque’nin kaleme aldığı biyografiden uyarlanan dizide, Lagerfeld’in kariyerindeki en önemli anlar gösterilecek. 1972 yazından başlayacak olan serinin başlangıcı Lagerfeld’in Chanel’de çalışmaya başlaması ile olacak. Disney’in açıklamasında göre Lagerfeld’in kariyerinin dönüm noktalarını vurgulayacak olan seride Yves Saint Laurent’in partneri Pierre Berge ile mücadelesi ve Jacques de Bascher ile ilişkisi de anlatılacak. 

“İnanılmaz derecede çeşitli ve heyecan verici bir Avrupa listemiz var ve Kaiser Karl, anlatmak istediğimiz türden hikayelerin göstergesi” diyen Disney Başkanı Jan Koeppen, “Ayrıca, Lagerfeld'in hikayesinin şu ana kadar hak ettiği değeri görmediğini hissettik ve bunu en iyi şekilde Disney Plus izleyicilerimizle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” diye ekledi. 

KAISER KARL KADROSUNDA KİMLER OLACAK?

Prodüksiyona hazırlanan Kaiser Karl için henüz çekimlere başlanmadı. Netflix’in ‘Halston’ dizisinde gördüğümüz Ewan McGregor, Roy Halston Frowick’i canlandırarak moda sektöründe biyografik serilerin başlangıcına imza atmıştı. Şimdi ise Disney’in da Karl’ı canlandırması için oldukça etkileyici bir isim seçeceğine eminiz. 

Kaiser Karl biyografisinin yazarı Raphaelle Bacque, senaryo ekibine katılırken, Isaure Pisani-Ferry ve Jennifer Have de senaryoya katkıda bulunacaklar. “Bacque’nin biyografisini bir seriye uyarlama fikri kulağımıza inanılmaz bir proje gibi geldi. Bu Disney’in Gaumont ile iş birliğinde yapacağı ilk Fransız orijinal serisi olacak.” diyen Disney Başkan Yardımcısı Pauline Dauvin, “”Bu seri moda sektörünün 70’li yıllarda Fransa’da inanılmaz değişimini gösterecek, bunun da en büyük sebebi Karl Lagerfeld,” diye ekledi. 

‘KAISER KARL’ NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

Projenin henüz yeni açıklandığını düşünürsek vizyona girmesi için biraz bekleyeceğiz gibi görünüyor. Disney’in bu heyecanlı yapımın 2022’nin sonlarında yayınlayacağını düşünüyoruz.