KATE SPADE CORONAVİRÜS MÜCADELESİNE KATILDI

Kate Spade, doktorların ve hemşirelerin mental sağlığını düşünüyor!

Coronavirüs krizinin başından itibaren medikal malzemeler ve hastanelerin kapasitesi konusunda endişeler artış gösterdi. Kendini hayat kurtarmaya adayan sağlık çalışanlarının ruh sağlığı endişeleri pandemi süresinde göz ardı edilirken, Kate Spade, ‘Crisis Text Line’ ile işbirliği yaptı. Doktorlara ve hemşirelere duygusal destek ve danışmanlık yapan Crisis Text Line, sağlık çalışanlarının yaşadığı baskıyı ve duygusal stresi azaltmayı hedefliyor. 


Crisis Text Line’a $100,000 bağışlayan Kate Spade, müşterilerinden küçük veya büyük bağış yapmalarını istiyor. Bunun yanı sıra, bireyler 2 haftalık bir eğitim programının ardından, Crisis Text Line’ın danışmanlık servisinde destek olabiliyorlar. Crisis Text Line’ın yanı sıra Pursuit, American Red Cross, Birleşmiş Milletler, Catchafire ve UPchieve Virtual Tutoring gibi kurumlar ile bir araya gelen Kate Spade, sanal gönüllülük programlarına destek oluyor. Yaptıkları $100,000’a ek olarak 10 farklı kuruma $10,000’lık bağışlar yapan Kate Spade, kısa dönemli acil fonlara yardımda bulunuyor. 

Depresyon ile mücadele eden marka kurucusu Kate Borsnahan Spade’in 2018’deki intiharı üzerine mental sağlık konusunda dikkat çeken Kate Spade, intihar engellemek ve mental sağlık farkındalık kurumları için $1 milyon bağışlamıştı. 

Etİketler