KIM JONES, DIOR HOMME KOLEKSİYONUNU TANITTI

Tasarımlarını Kim Jones’un yaptığı Dior Homme defilesi, geçtiğimiz cumartesi Paris’te gerçekleşti.

Tasarımlarını Kim Jones’un yaptığı Dior Homme, geçtiğimiz cumartesi Paris Moda Haftası kapsamında görücüye çıktı.

Sene başında Louis Vuitton’dan ayrılan ve 3 ay önce Dior’a katılan Kim, marka için hazırladığı ilk koleksiyonu olan Dior Homme İlkbahar/Yaz 2019 erkek koleksiyonunu tanıttı.

 

 Instagram/@mrkimjones
Instagram/@dior
Özenle seçilmiş bir renk yelpazesine sahip olan koleksiyon, arı ve gül gibi kült Dior motiflerini barındırıyor. Genellikle soft tonlarının ağırlıkta olmasına rağmen feminen olmayan tasarımlar, aksine Dior’un ikonik olan aksesuarlarına da maskülenlik katıyor. Pastel tonlardaki, yan düğmeli takım elbiseler ise defilede en çok dikkat çeken parçalardan. Eski Dior’a göndermelerle dolu olan defilenin izleyicileri arasında Victoria Beckham, Bella Hadid, Naomi Campbell, Karl Lagerfeld gibi isimler yer alıyor. İzleyici ünlüler de Instagram’da fotoğraf paylaşmayı ihmal etmedi.
 Instagram/@bellahadid                                                                           Instagram/@yoon_ambush
Ünlü firmalar ve tasarımcılarla sık sık iş birliğine giren Kim Jones, bu sefer de Dior’un Mücevher tasarımcısı olan Yoon Ahn ve defiledeki kemer tokalarını tasarlayan Matthew Williams ile çalıştı. Heykeltraş Brian Donnelly tarafından tasarlanan, pembe, siyah ve beyaz çiçeklerden oluşan büstün etrafında gerçekleşen defile tam anlamıyla göz alıcıydı. Adeta bir yıldız geçidi olan bu defilenin açılışını ise Danimarka Prensi Nickolai gerçekleştirdi. Defileden kareler için fotogaleriye göz atabilirsiniz.
YAZI: BERİL TOPRAK.