Kreatif Direktör Walter Chiapponi, Blumarine'den Ayrılıyor

Bu sürpriz ayrılık, tasarımcının İtalyan markası için ilk ve tek koleksiyonunu sunmasının ardından gerçekleşti.

Buse Saray BUSE SARAY 15 Mart 2024
Kreatif Direktör Walter Chiapponi, Blumarine'den Ayrılıyor Getty Images

Kreatif Direktör Walter Chiapponi, geçtiğimiz ay Milano Moda Haftası'nda sunduğu ilk koleksiyonunun ardından Blumarine'deki görevinden ayrıldığını duyurdu.Kreatif Direktör karmaşası 2024'te de devam ediyor ve yavaşlama belirtileri göstermiyor. Chiapponi, sadece bir sezonun ardından Blumarine'den ayrılan son isim oldu. Beklenmedik ayrılığı bu sabah bir açıklamayla duyuruldu. Blumarine'in ana şirketi Eccellenze Italiane Holding'in tek yöneticisi Marco Marchi, Chiapponi'ye kısa süreli görevi için teşekkür ederken detayları gizli tuttu. “Bu deneyim, Blumarine tarihinde özel bir an olarak kalacak. Walter Chiapponi'ye bu koleksiyona kendisinden bu kadar fazla kattığı için minnettarım. Bu olağanüstü bir macera oldu. Walter'a yolculuğunun devamı için en iyisini diliyorum” dedi Marchi.

Ayrılığı hakkında konuşan Chiapponi ise şunları söyledi: “Benim için, kendimi sevgi ve yaratıcı tutkumun tamamını odakladığım geleceğe dönüş gibiydi. Bu deneyim için öncelikle bunu mümkün kılan Marco Marchi'ye teşekkür ederim, ancak aynı zamanda kendimi ifade etmemi sağlamayan tüm kişilere de teşekkür ediyorum. Özellikle sevdiğim ve aramızda olmayan ancak hala bende güçlü duygular uyandıran, duygularımı ve yolculuğumu ilham veren kişilere atıfta bulunuyorum. Şimdi, moda dünyasından bir süre uzaklaşarak uluslararası çapta yardım çalışmalarına odaklanmak istiyorum, daha sonra uygun zamanında podyuma geri dönerek yeni girişimler ve projelere odaklanacağım.”

Chiapponi, Kasım 2023'te Blumarine'in Yaratıcı Direktörü olarak atanmış, romantik ve feminen görüntülerle Milano Moda Haftası'nda 2024 Sonbahar/Kış koleksiyonunu sunmuştu. Nicola Brognano'nun dört yıllık görev süresinin ardından ev sahibi olarak atanan Chiapponi, Tod's'taki üst düzey deneyimine dayanarak bu pozisyona geçmişti. İlk koleksiyonu, Brognano'nun popüler Y2K estetiğinden uzaklaşarak Molinari'nin orijinal vizyonunu onurlandıran daha rahat bir görünüme kaymıştı.

Ayrılışının kesin nedeni henüz açıklanmadı. Ancak Chiapponi'nin geçen yıl yeğeninin ani ölümüyle mücadele ettiğini açıkça belirttiği biliniyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.