LONGINES HERITAGE CLASSIC CHRONOGRAPH 1946 TASARIMINI YENİDEN YORUMLUYOR

Longines, 1940'ların sonunda ürettiği bir saatin tasarımını revize ederek, Heritage segmenti kapsamında yeni bir model satışa sundu: The Longines Heritage Classic Chronograph 1946.

Longines, köklü tarihi boyunca, her dönemde güncelliğini koruyabilen tasarımlar yapmayı başardı. 40'lardan bir modelini referans aldığı Longines Heritage Classic Chronograph 1946, bu başarının etkileyici bir ispatı. Kasa çapı 40 mm olan saatin kadranı, uzun  zaman önce  hak ettiği ilgiyi, bu  kez günümüz kanatlı kum saati meraklılarından göreceğe benziyor.

Longines, 1940'ların sonunda ürettiği bir saatin tasarımını revize ederek, Heritage segmenti kapsamında  yeni  bir model   satışa  sundu: The Longines Heritage Classic  Chronograph 1946. Bu tasarımın  orijinal versiyonu da  dahil  olmak üzere, İsviçreli markanın dönemin ileri  teknolojisini kullanarak o yıllarda ürettiği modeller, bugün halen vintage saat  meraklılarının dikkatini çekmeyi başarıyor ve bir bakıma geçmişin hakkını veriyor.

Saat, yıllar sonra  yeniden üretime alınmasına ilham veren tasarımına uygun olacak şekilde, gümüş kaplı kubbemsi bir opalin kadran ve  (biri  30 dakikalık zaman dilimini, diğeri de küçük saniye ölçümünü gösteren) incelikle   yerleştirilmiş  iki  alt  kadran barındırıyor.  Kadranla gayet uyumlu  gözüken, dönemin  "dolphin"  tarzı  tipografisine gönderme yapan  italik Arabik rakamlar; saat 12 yönünde kadrana işlenmiş vintage LONGINES karakterleri; ve "leaf"  tipindeki mavileştirilmiş çelik ibreler,  anti reflekte safir kristalin altından, modele bütünsel bir zariflik katıyor.