LONGINES SPIRIT ZULU TİME: MODERN BİR EFSANE GELİŞİYOR

Kanatlı kum saati markası, 2022 yılında Longines Spirit koleksiyonu ile tanıttığı Longines Spirit Zulu Time’ın yeni versiyonunu duyurdu.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Haziran 2023
LONGINES SPIRIT ZULU TİME: MODERN BİR EFSANE GELİŞİYOR

Longines, 2022 yılında Longines Spirit Zulu Time’ın lansmanıyla zengin tarihine yeni bir sayfa daha ekledi. Farklı zaman dilimlerini gösteren bu saat, dünyanın en önemli öncülerine efsanevi keşiflerinde eşlik eden hassas Longines saatlerinin mirasını taşıyor. Saat, dünyanın dört bir yanındaki saat meraklılarınca çok sevildi. Bu maceracı ruha saygı duruşunda bulunarak Longines’e, birden fazla zaman dilimini gösteren saatlerin geliştirilmesindeki öncü rolünü de hatırlattı. Bu yıl, ergonomik açıdan rahat ve 39 mm’lik şık bir kasaya sahip Longines Spirit Zulu Time’ın eklenmesiyle bu modern efsanenin koleksiyonu genişletilecek.

Bu yeni saat 39 mm’lik paslanmaz çelik kasasıyla, büyük kardeşini mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Kullanıcı konforu mütevazı boyutlarıyla daha da geliştirildi: Çerçeve kulakları arasındaki mesafe 21 mm ve kasa kalınlığı yalnızca 13,50 mm olarak tasarlandı. Yeni Spirit Zulu Time modelleri mat siyah, kum desenli antrasit veya mavi gün ışığı kadranlarla geliyor. Saatte ayrıca artık saat 6 yönünde hizalanan bir tarih göstergesi ve renkli birseramik parçayla bezenmiş bir bezel bulunuyor.
Koleksiyonun öne çıkan özelliği, göz alıcı 18 ayar sarı altın çift yönlü döner bezeli ve kurma kolu. Ayrıca yaldızlı bir GMT fonksiyonu olan çikolata kahvesi seramik parçayla saatin estetik çekiciliği performansı kadar etkileyici bir seviyeye taşınıyor. Akıl dolu diğer tasarım detayları, bu etkileyici saatin sunumuna sıcaklık katıyor. Antrasit kum desenli bir kadran üzerinde sunulan tarih apertürü, bej rengi zarif rakamlar taşırken ibreler ve rakamlar, vintage hissini güçlendiren “eski radyum” Super-LumiNova ile kaplanmış.

Saat; değiştirilebilir paslanmaz çelik bilezik, bu saate özgü kahverengi renkte değiştirilebilir NATO kayış veya daha kolay takılması için bir ince ayar sistemi bulunan, krem rengi dikişlere sahip değiştirilebilir kahverengi deri kayış ile sunuluyor.
Yeni Longines Spirit Zulu Time, 2022 modelinde olduğu gibi markanın bu modellerdeki asırlık deneyimini yansıtıyor. Tasarımını ve adını Longines’in 1925 yılında ürettiği ilk çift zaman dilimi göstergeli modelinden alıyor. Bu modelin kadranında, havacıların ve askerlerin kullandığı evrensel saati temsil eden “Z” harfine atfen Zulu bayrağı bulunuyordu.


Özellikle havacılık sektörüne yönelik farklı GMT modellerin de geliştirilmesiyle Longines’in bu alandaki öncü rolü daha da güçlendi.39 mm'lik Longines Spirit Zulu Time, geleneksel saatçilik ile yenilikçiliğin bir araya geldiği noktada mükemmel bir şekilde konumlandırıldı. Zaman dilimi göstergesi, gücünü, Longines’in silikon pandüllü kalibresinden alıyor. Marka ayrıca silikon denge yayı gibi anti-manyetik malzemeden yapılmış iki bileşeni de güncelledi. Bu da, saatin ISO764 standardına göre manyetik dirençli olduğunun belgelendiği anlamına geliyor. 600 ila 800 gauss'luk alanlara karşı dayanıklılık sunan saatin performansı, günlük hayatımızın giderek artan bir parçası haline gelen birçok manyetik alandan etkilenmeyeceğinin kanıtı niteliğinde.Saat, ibrenin GMT göstergesinden bağımsız şekilde ayarlanabilmesini sağlayan Longines imzalı son teknolojiyle donatılmış. Diğer zaman dilimleri ise yine 24 saatlik bir dilimle işaretlenmiş çift yönlü döner bezelle ve 24 saatlik ibre ile gösteriliyor. 72 saatlik güç rezervine sahip bu olağanüstü hassas mekanizmanın, COSC (İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü) kronometre sertifikası bulunuyor. Kadranda ise Longines tarihinde en üstün kaliteli mekanizmanın göstergesi sayılan beş yıldız damgası yer alıyor. 

 

 

 

 

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.