LOUIS VUITTON CRUISE 2022 DEFİLESİ

Nicolas Ghesquiere’in en yeni tasarımları Axe Majeur patikasında boy gösterdi…

Fiziksel defileler geri döndü! Geçtiğimiz gün Cruise 2022 defilesini sunan Louis Vuitton, egzotik lokasyonlarda gerçekleşecen Cruise defile sezonunu açmış oldu. Paris’ten çok daha uzağa gitmese de Louis Vuitton’un defile için seçtiği mekanın nefes kesici olduğunu söyleyebiliriz. Fransa’nın başkentinin biraz dışında olan Axe Majeur’da gerçekleşen Louis Vuitton defilesi modern ve dikkat çekici mimari yapılar ile çevrelendi. 

Birçok defilesinde mimari arka planlar ve heykelsi detaylar tercih eden Kreatif Direktör Nicolas Ghesquiere, daha önce New York’taki JFK havalimanında TWA Flight Center ve Kyoto’da Miho Müzesinde gösterimler yapmıştı. Şimdi ise barışçıl eserleri dünyanın dört bir yanına dağılmış hümanist sanatçı Dani Karavan tarafından güzel bir ütopyayı andırırcasına tasarlanan Axe Majeur yapıtını seçen Ghesquiere; en yeni tasarımlarını su, ışık, rüzgar, kum, beton, taş ve çeliğin, doğa, mekan ve zaman arasında isabetli bir ilişki yarattığı bir uzlaşma mimarisi eşliğinde sundu.

"Dosdoğru, dingin bir şekilde ilerleyen gururlu, olumlu görünümlerden oluşan bir koleksiyon" diyerek Cruise 2022 tasarımlarından bahseden Ghesquiere, "Onlar çok yakın ama bir o kadar uzak, sınırsız ve maceraya açık bir ortamda uyumun resmi. İnsanın pasaportların en güzelinden başka bir şeye ihtiyacı yoktur: yaratılış. Her zaman olduğu gibi, sınırsız ve özgür,” diye ekledi. 

Fotogaleride Louis Vuitton'un tüm Cruise 2022 koleksiyonunu keşfedebilirsiniz...