LOUIS VUITTON'DAN ALP DAĞLARI TEMALI KAPSÜL KOLEKSİYON

Vefat etmeden önce Virgil Abloh tarafından tasarlanan koleksiyon, Louis Vuitton'da her daim beraber çalıştığı yaratıcı ekipler ve ortak çalışanlar tarafından hayata geçiriliyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Kasım 2022
LOUIS VUITTON'DAN ALP DAĞLARI TEMALI KAPSÜL KOLEKSİYON

Louis Vuitton, alp dağları temalı Resort 2023 erkek kapsül koleksiyonu Snow'u tanıtıyor. Kendisi de bir snowboard tutkunu olan Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Virgil Abloh, Maison'daki çalışmaları boyunca spor giyim ve gündelik gereksinimler arasındaki ilişkiyi hiç durmadan araştırmıştı.Abloh’un; “Paris’li iş adamlarının Gstaad'da hafta sonu savaşçılarına dönüştüğü, herkesin kendi sınırlarını test ettiği hem kendimiz hem de çevremiz hakkında farkındalığımızın arttığı bir zamanda yaşıyoruz. Bu yüzden tasarımların hayat bulmasını, çok işlevli olmasını ve görünenin çok daha ötesinde bir amaca hizmet etmesini bekliyoruz.” sözleri koleksiyonun çıkış amacını gözler önüne seriyor. 

Performans ve çeşitlilik üzerine kurulan 'Snow' koleksiyonu, kayak kıyafetlerinin kodlarını özümseyerek işlevsel şehre dair bir gardırop yaratıyor. Kıyafetlerin üretim aşamasında ısıya dayanıklılık dereceleri; hafif yoğunluklu dolguların, ipliklerin ve naylonların aracılığıyla güçlendirilerek parçaların hem alp dağlarına hem de metropol iklimine uyum sağlamasına izin veriyor. 

Örgü şapkaların yanında, Louis Vuitton logo örgülü saç bantlı siperlik ve zanaatkarlardan oluşan bir kayak giyim atölyesiyle birlikte tasarlanan snowboard botu koleksiyonda belirleyici bir aksesuar görevi görüyor. Siyah ve beyaz renkte mevcut olan botlar dağ yamaçlarından caddelere uzanıp hem günlük hem de dayanıklı dağ sporları eşyası olarak koleksiyonda yerini alıyor. 

Snow kapsül koleksiyonunun çantaları arasında bulunan Keepall, Discovery Bumbag, Dopp Kit ve Multipocket Backpack gibi ikonik tasarımların %70 ile %85'i Maison'un yaratıcı geri dönüşüm kodlarına uygun eko-tasarımlar olarak tasarlanıyor.  Bu koleksiyon, Louis Vuitton’un en büyük hedeflerinden biri olan tasarımlarının %100'ünün 2025 yılına kadar eko-tasarımlardan; geri dönüştürülmüş veya dönüştürülebilir materyallerle oluşmasına öncülük eden en yeni parçalardan oluşuyor.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.