REASON AND ROMANCE: MAX MARA RESORT 2021 KOLEKSİYONU

St. Petersburg’un ihtişamlı Yusupov sarayından ilham alan bir koleksiyon…

Max Mara Resort 2021 koleksiyonu ‘Reason and Romance’ başlığı ile St. Petersburg’un ihtişamına ve büyüsüne adanıyor. Neo-klasik uyumun tek bir vizyonu üzerine inşa edilen şehir, Max Mara’nın düzene ve iyi tasarıma olan sevgisini yansıtıyor. Güzelliğinde lirik bir şey taşıyan bu koleksiyon Max Mara’nın romantik yönünü açığa çıkarıyor. Markanın karakteristik kensel zırhı, Tolstoy, Pushkin ve Tchaikovsky’nin şehrinin rapsodi etkisi ile harmanlanıyor. 

Belle Epoque zirvesinde Prens Felix ve Prenses Irina’yı Yusupov Sarayının yaldızlı salonlarında hayal eden Max Mara, koleksiyonu geçmiş çağların ihtişamı ve gelecekten gelen vizyonlar ile birleştiriyor. Geleceğin makine çağı, yapılandırmacılığı ve modernitesi ile geçmişi ve geleceği şimdinin vizyonu ile birleştiren ‘Reason and Romance’ koleksiyonu iki farklı çağ arasında kontrast yaratıyor. 

Bir zamanlar Yusupov’un büyük galerilerinde asılı olan Rembrandt eserleri gibi bu saraydaki maskeli balolarda giyilen ışıltılı kostümler de State Hermitage Müzesinde sergileniyor. Müzenin arşivlerine erişim ayrıcalığına sahip olan Max Mara, Felix, Irina ve davetlilerin giydiklerini yakından görme fırsatı buldu. Gösterişli ‘fil coupé’ kumaşlarından ve süslü işlemelerden ilham alan Max Mara, rasyonel terziliğini romantik silüetler ile buluşturuyor. Fular uçlu etekleri çift yüzlü tunikler ile eşleştiren Max Mara, modernist etkisini koleksiyondaki tüm parçalarda yansıtıyor.

Prensler, kontlar ve generaller tarafından giyilen Hermitage arşivleri, antik görünümlü smokinlere ve seremoni üniformalarına ilham kaynağı oluyor. Romantik tonlarda tasarlanan koleksiyonda Yusupov sarayının devlet odalarından ödünç alınan rokoko çiçekli işlemelere de rastlayacaksınız. Normalde 25 Mayıs’ta gösterilmesi beklenen ancak pandemi sebebiyle iptal olan Max Mara’nın yeni Resort 20201 koleksiyonunu 6 Temmuz’da paylaşıldı. 

Fotogaleride ‘Reason and Romance’ koleksiyonunu inceleyebilirsiniz…

Etİketler