MESSIKA BEYOND THE LIGHT KOLEKSİYONU İLE ANTİK MISIR'A YOLCULUK

Messika, yüksek mücevherde eski Mısır'ın büyüleyici ve gizemli cazibesini keşfediyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Temmuz 2022
MESSIKA BEYOND THE LIGHT KOLEKSİYONU İLE ANTİK MISIR'A YOLCULUK

Nadir elmasları ve özgün tasarımları ile Messika bu sezonda göz dolduruyor. Beyond the Light Koleksiyonu ile yüksek mücevhercilik için sonsuz bir ışık ve yeni bir ufuk doğuyor.ANTİK MISIR'IN KALBİNE YOLCULUK
Valérie Messika, eski Mısır'ın büyüleyici ve gizemli cazibesini keşfettiği Beyond the Light Koleksiyonu’nu piyasaya sürüyor. Yüksek Mücevhercilik koleksiyonun şaheseri Akh-Ba-Ka serisinde yer alan 33 karatlık elmas kolye nerdeyse saf bir ışık yayıyor ve çevresinde bir takım yıldızı gibi sıralanan 15 sıra dışı elmasla bu büyülü etki pekişiyor.

Sanat yönetmeni, ilhamlarını ve bilgi birikimini bu koleksiyonda mükemmel bir şekilde harmanlıyor. Valerie Messika, tasarımlarındaki biçim ve grafik çizgilerin saflığı, emperyal görünüm ve olağanüstü taşlarla, Mısır mitolojisiyle adeta incelikle renklendirilmiş retro-fütüristik bir senfoni yönetiyor. Pırlantaların parça parça işlendiği benzersiz ve yenilikçi setler, canlı ve mistik bir mücevher koleksiyonu ortaya çıkarıyor. Koleksiyonun şaheseri Akh-Ba-Ka serisi Mısır’ın kanatlı böceğinin efsanevi temasını yücelten görkemli bir set olarak karşımıza çıkıyor.

“Antik Mısır, tüm nesilleri ve kültürleri asırlardır büyüleyen ve büyülemeye devam eden bir medeniyettir. Gizemli bir sonsuzluğu çağrıştıran büyülü bir aura yayar. Aynı zamanda güçlü ve ilham verici bir maneviyat aşılayan bir dünyadır.” -Valérie Messika


AKH-BA-KA SERİSİ
EŞSİZ BİR ELMASA DOĞRU SPİRİTÜEL BİR YOLCULUK

Messika 2022 yüksek mücevhercilik koleksiyonu eşsiz 33 Karat pırlanta parçaları ile yeni bir ilke imza atıyor. Valérie Messika, antik Mısır mitolojisinden ilham alan, elmas ve beyaz altından tasarlanmış bir parça olan Akh-Ba-Ka setini yaratarak yeni ve beklenmedik sulara açılma cesaretini gösteriyor. Setin yıldızları olan elmaslar, 110 karatlık tek bir elmastan kesilmiş 15 olağanüstü pırlantadır. 15 pırlanta aynı sete dahil edilerek tekrardan bir araya getirilir ve eşsiz elmasın yeniden doğuşunu kutlar.

EŞSİZ BİR ELMASIN YENİDEN DOĞUŞU
110 karatlık elmasın, Botswana’daki Lucara madeninde başlayan bir macerası vardır. Bu olağanüstü pırlanta Valérie Messika'nın erkek kardeşi Ilan Messika tarafından 2020 yılında koleksiyona kazandırılmıştır.


İSTİSNAİ BİR KOLYE İÇİN BENZERSİZ BİR USTALIK
33 karatlık bir pırlantadan en iyi verimi çıkarmak için hem vizyon hem de olağanüstü işçiliğe dayalı teknik bilgi gerekiyor. 33 karatlık Akh-Ba-Ka'nın üretimi için 6 ay boyunca çalışan 5 usta kuyumcu, 1.000 saatten fazla çalışarak 800 adet pırlanta işledi.


GOLDEN SHIELD
GÜNEŞ IŞILTILI BİR SET

Golden Shield, güneş ışığının gücünden zarafetle yayılan ilahi ışığa doğru bir yolculuk sunuyor. Çağdaş bir gerdanlık, grafik geometrik çizgilere sahip küpeler ve dudak takılarından oluşan bu set, modern ve ilham veren sarı altının dönüşüne işaret ediyor. Firavunların zarafetini çağrıştıran, sarı altın plakadan el yapımı kolye atölyede uzun saatler boyunca rafine edildi, işlendi ve dövüldü.


MOVE ICONICA
BİR İFADE OLARAK MÜCEVHER

Mücevher tasarımının kurallarını yıkan Move Iconica, karışık ve özgür giyim için yaratılan bir set. Ünlü Mısır motiflerinin doğal bir yankısı gibi, Move Uno deseninin sonsuz kombinasyonları mevcut. Valérie Messika bu tasarımı ile bir kez daha ikonik modelini her zamankinden daha yenilikçi bir şekilde sunuyor.DIVINE ENIGMA
GİZEMLİ MISIR

Divine Enigma, tasarımlar üzerinde oynayan hipnotik ve gizemli bir set. Göz alıcı görünümüyle sarı, beyaz altın ve elmasların inanılmaz parlaklığıyla oluşan iki gerdanlık, ortasında iki zümrüt kesim taş bulunan yedi sıra altını yüceltiyor.


OUDJAT
KORUYUCU BİR GÖZ

Valérie Messika'nın muska takıları için ilham kaynağı olan bu koleksiyon, Horus'un gözü Oudjat'ın modaya uygun ve çağdaş yorumu olarak vurgulanıyor. Eski Mısır mitolojisinde tanrı şahin ile ilişkilendirilen koruyucu bir sembol olan Oudjat, aynı zamanda iyinin kötülüğe karşı zaferini çağrıştıran ışığın bir yansıması. Oudjat, çok daha büyülü bir tılsım olan 7 karatlık bir elmas ile güçlendirilmiş koruyucu bir set. Bir kolye, yüzük ve bilezikten oluşan bu sette Udjat motifi sembolün ana hatlarını çizen ilham verici bir kompozisyonda yeniden doğuyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.