MİLANO MODA HAFTASI: MARNI İLKBAHAR/YAZ 2022 DEFİLESİ

Marni, birliği ve benzersizliği keşfediyor.

İtalyan markası Marni, birlik ve benzersizlikten ilham aldığı İlkbahar Yaz 2022 Koleksiyonu’nu devam eden Milano Moda Haftası sırasında sundu. Koleksiyon, Marni'nin moda kimliğini geliştiriyor, yeniden bağlantı kurmanın sevincini ve ekip çalışması felsefesini araştırıyor.

Kreatif Direktör Francesco Risso, gösterinin 500 katılımcısının tamamı için markanın geçmiş sezonlarından her biri elle boyanmış ileri dönüşümlü parçalar tasarladı. Marni gösterisinde modeller yeni bahar koleksiyonunu sergilerken, gösterinin sanatçıları ve misafirleri renkli şeritlerle elle boyanmış, geri dönüştürülmüş pamuklu parçalar giydi.


Seyirciyi giydirmek konseptin merkezindeydi. Konukları modellerle aynı hizaya getirerek, Risso'nun buradaki önemli noktayı ortaya koymasına yardımcı oldu: 2021'de özgünlük hevesten daha önemli.

“Vücuda zar zor dokunan formlar ve onu şekillendiren şekiller. Örtülü ya da açık, bedenin bireyselliği yoğun bir şekilde mevcuttur; enerjisinde, nefesinde ve teninde hissedilir” – MarniGrafik rugby çizgili dar biyeli elbiseler, renk bloklu blazerler, Breton çizgili pançolar, kolay dokuma kaftanlar, tüylü hırka ve şallar dikkat çekti. Ardından, daha eksantrik hissettiren papatyalar geldi. İlkbahar koleksiyonunun iki ana motifi çizgiler ve papatyalardı. “Çizgiler ve papatyalar, yeni başlangıçlar ile güçlü bir şekilde ilişkilidir; bunlar banal kavramlar” dedi Risso.

İşbirlikçileri çoktu: Müzikten Dev Hynes sorumluydu, şair Mykki Blanco sözlü bir performans sergiledi ve şarkıcı Zsela'ya göksel bir koro eşlik etti. Program notlarında Telfar Clemens ile yaptığı çalışmalarla tanınan Babak Radboy yaratıcı yönü paylaştı. Oyuncu kadrosu, Telfar'ın New York'unda norm haline gelen ırksal çeşitlilik, vücut kapsayıcılığı ve cinsiyet akışkanlığına sahipti.


"Spor hakkında düşünmeye devam ettim, koleksiyonun ayrıntılarında spora göndermeler olduğu için değil, takımların nasıl çalıştığı, yani bu birliktelik nedeniyle" dedi. “Günün sonunda, antrenörümüz kim? Bu bizim kalp atışımız, herkesi senkronize ediyor.” Modeller finalde kalabalığın etrafında dönerken ve Szela Dev Hynes'ın hareketli orijinal bestesi “Guide You Home”u söylerken seyirciler alkışlarla dolup taştı. Bir süre devam etti. Risso beklediği kavuşmayı elde etti.