MODANIN YENİ YÜKSELEN YILDIZLARI ARANIYOR

2021 Uluslararası Woolmark Ödülü için başvurular başladı...

Ralph Lauren, Yves Saint Laurent ve Karl Lagerfeld gibi dünyanın önde gelen tasarımcılarının keşfedilmesini sağlayan, yükselen moda yıldızları için en prestijli ödül kabul edilen 2021 Uluslararası Woolmark Ödülü için başvurular başladı. 

Moda endüstrisi için olumlu bir geleceği şekillendirmek ve markalarını güçlendirmek isteyen tüm yeni tasarımcıların katılımına açık olan yarışma için başvuru kriterleri woolmarkprize.com’da detaylı olarak yer alıyor.

Dünyanın seçkin modacılarını keşfetmeyi, geliştirmeyi taahhüt eden sektör uzmanlarından oluşan bir Danışma Konseyi, yarışmanın tüm başvurularını değerlendiriyor. Danışma Konseyi, kariyerinin ilk dönemlerinde olan ve sürdürülebilir bir iş geliştirme vaadini ve özverisini gösterebilecek tasarımcıları arıyor. Başvurmak için en az 2 yıl ve en fazla 8 yıl boyunca piyasada satılan kıyafetler üretiyor olma şartı aranıyor.

Dünyadaki tüm ülkelerden yarışmaya katılabilecek tasarımcılar arasından 10 finalist, 2021’in başlarında final etkinliğine katılmak üzere seçilecek. Her finalist, Merino yünün doğal çok yönlülüğünü, yenilikçi doğasını ve eko-kimlik bilgilerini vurgulayan bir kapsül koleksiyonu geliştirmek için 70.000 Avustralya Doları alacak. Finalistler ayrıca 18 aylık güçlü bir eğitim ve rehberlik programı olan The Woolmark Company'nin Yenilik Akademisi'ne katılabilecek ve uluslararası Woolmark Ödülü ortaklarına ve ürün geliştirme, araştırma ve geliştirme, iş ve sürdürülebilirlik stratejilerini destekleyen danışmanlara benzersiz bir erişimi olacak.

2021 Uluslararası Woolmark Ödülü için toplam birleşik ödül fonu 1 milyon Avustralya Doları iken birinci 200.000 Avustralya Doları ve Karl Lagerfeld İnovasyon birincisi ise 100.000 Avustralya Doları ek para ödülünü kazanacak.  Kazananlar ve finalistler ayrıca Merino yün kapsül koleksiyonlarını Uluslararası Woolmark Ödülü'nün geniş Perakende İş Ortağı Ağı aracılığıyla dünyanın en iyi butiklerinde ve mağazalarında ticarileştirme ve satma fırsatına sahip olacaklar.

Modanın yükselen yeni yıldızlarını keşfeden ve eşsiz bir yetenek geliştirme programı olan 2021 Uluslararası Woolmark Ödülleri başvurusu için tüm detaylar woolmarkprize.com'da yer alıyor. Başvurular 27 Nisan 2020'de sona eriyor. Sorusu olanlar ise [email protected] adresine başvurabiliyor.