MULBERRY 50. YILINI KUTLAMAYA ALEXA CHUNG İLE DEVAM EDİYOR

Mulberry, 50. yıldönümünü ve şöhretli 'Alexa' çantasının 10. yıldönümünü anmak için moda ikonu, tasarımcı ve TV kişiliği Alexa Chung ile işbirliği yaptı.

2021'in Mulberry için büyük bir yıl olduğunu söylesek, doğru söylemiş oluruz. İngiliz çanta markası 50 yaşına giriyor ve bir dizi heyecan verici lansman ve destansı işbirlikleri ile - oldukça haklı olarak - tüm yıl boyunca kutlamaları sürdürüyorlar.

Mulberry, kültlerin favorisi Alexa çantasını piyasaya sürdükten on yıldan fazla bir süre sonra, orijinal taşıma çantasına ilham veren It Girl'e dönüşen tasarımcı ile birlikte çalışıyor. Lüks Londra moda evi, 50. yıl dönümü Mulberry Editions koleksiyonlarının bir parçası olarak yeni bir çanta tasarlaması için Alexa Chung'u görevlendirdi. Dünya çapında deri ürünleri koleksiyonuyla tanınan Birleşik Krallık moda evi, Chung'a sadece ismi için değil, aynı zamanda inkar edilemez havalı stili için de başvurdu.

İşbirliği için, Chung '70'lerden ilham alan stillerden oluşan bir koleksiyon tasarladı. Alexa, Mulberry x Alexa Chung koleksiyonu için kendi kişisel tarzının estetik imzalarından; vintage bir romantizm ve İngiliz tasarımına duyulan derin bir takdirle dengelenen erkeksi formaliteden yararlanıyor.

Fiyatı 950 ile 1.795 dolar arasında değişen seride, ince bir altın zincir kayışa sahip çift tokalı bir kavrama olan Little Guy; ve klasik el çantasından ilham alan Big Guy, çıkarılabilir kalın çapraz askılı üstü açılır bir omuz çantası olarak sunuluyor. Parçalar, canlı elma yeşili, kot mavisi, timsah kabartmalı koyu çikolata kahvesi ve ten rengi süet dahil olmak üzere bir dizi canlı rugan ve süet, renk ve dokuda mevcut.

Marka işbirliğini tabi ki heyecanla duyurdu; “Uzun zamandır birlikte çalıştığımız ve en ikonik çantalarımızdan birine ilham veren kadınla bir işbirliği başlatmaktan heyecan duyuyoruz: Alexa Chung.”


İlk olarak 2010 yılında piyasaya sürülen ve geçen yıl yeniden piyasaya sürülen Alexa çantası da aynı renk gruplarında yeni bir görünüme kavuştu. Tasarım, ipuçlarını, Chung's'ın stili olan Mulberry'nin orijinal Elkington erkek evrak çantasından aldı.

“Mulberry her zaman kalbime çok yakın bir marka olmuştur. Alexa, hayatımda olağanüstü bir şekilde gurur duyduğum ve deneyimlediğim için gerçekten şanslı hissettiğim bir anı temsil ediyor. Nostaljik, duygusal, tatlı ve neşeli… Bu sefer, çantaların benim için kişisel olarak ne anlama geldiğini aşan ama başka birinin gardırobunda olabilecek bir şey yaratmak istedim. Dayanacağından, geleceğin klasiği olacağından emin olmak istedim.” diyor Chung.

Alexa Chung da işbirliğini hemen sevenleriyle paylaştı. “Bugün uzun zamandır hayalini kurduğum gün. @mulberryengland işbirliğim, şimdi yıllar önce benim adımı verdikleri çantadan etkilenen The Big Guy adlı bu güzellik formunda mevcut. Şimdi ben olduğum için kendi çantamı tasarlamamı istediklerinden dolayı, işbirlikçi ve misafirperver harika ekipleri için Mulberry'ye teşekkür ederim.”


Mulberry.com'dan satın alınabilecek olan Alexa’nın sınırlı sayıdaki serisi, 1970'lerin moda ikonları Charlotte Rampling ve Lauren Hutton'dan ilham alan ve Chung'un zahmetsiz romantik feminen-erkeksi sokak stilini taklit etmek isteyen herkes için tasarlanmış iki stile sahip…