ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

NENSI DOJAKA İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Dojaka’nın seksi ve havalı tasarımları, heyecan uyandırıyor.

Nensi Dojaka, Fashion East podyumuna çıktığından beri onu büyük bir yetenek olarak tanıyoruz. Son zamanlarda prestijli LVMH Ödülü'nü kazanan karmaşıklığı, zanaatı ve benzersiz estetiği ilk kez orada sergiledi. Bu, Dojaka'nın ilk kişisel sergisiydi ve bu duruma güzel bir şekilde yükseldi.

İç çamaşırlarından ilham alan ve karmaşık zanaat tekniklerinden zevk alan Dojaka'nın kıyafetlerinde bir samimiyet var. Sizi içine çekiyorlar. Kısa elbiseler, narin kumaşlardan bir araya getirilmiş braletlerden sarkıyorlar. İnce kayışlar arkadan çaprazlayarak vücudu ince çizgilerle çerçeveliyor. Yüksek belli pantolonlar ve keskin omuzlu blazerler onun titiz bir terzi olduğunu gösteriyor.

Bu yeni çağ için sofistike bir heyecan uyandırıyor ve en ufak bir kabalık yok. Dojaka'nın kıyafetleri narin ama dinamik ve maharetli zanaatlarla dolu. Bir elbise dokuz farklı kumaştan ve on üç panelden oluşuyordu ve çoğu Dojaka'nın olağanüstü, şeffaf çorapları ile giyiliyordu, detaylar narin tül çiçeklerle biçimlendirilmişti.


Dojaka kazandı. Nensi Dojaka'nın LVMH Ödülü'nün keyfini çıkaracak zamanı olmadı - Londra Moda Haftası İlkbahar/Yaz 2022 için hazırlanmakla çok meşguldü. “Çok fazla ilgi oldu. Bunu beklemiyordum, çok güzel bir sürpriz oldu." diyor. Dojaka, Fashion East kadrosundan mezun olduktan sonra programdaki ilk solo çalışması için Stella McCartney'den Maria Grazia Chiuri'ye, Virgil Abloh'dan Kim Jones'a kadar LVMH jüri heyetinin değerli geri bildirimlerini aldı. “Şu anda yaptığım şeyi yapmaya devam etmem ve daha da geliştirmem gerektiğini söylediler” diyor.


Nensi'nin parti parçaları anında tanınabilir; hem modern hem nostaljik. Kusursuz bir şekilde hazırlanmış, elbiselerinin kendi kültleri var. İlkbahar/Yaz 2022, bu imzaların üzerine inşa edildi ve imrenilecek bazı yeni parçalar sunuyor.

60'ların arşiv fotoğraflarını incelerken, “Farklı türden kadınların neler beklediğini daha fazla düşünmeye çalışıyordum” diye açıklıyor. “Birkaç yeni unsuru tanıtmanın iyi bir zaman olduğunu düşündüm.”

Arsız cinsel çekicilik, belirgin bir kayıtsızlık havasıyla dengeleniyor. “Kadınların seksi hissetmelerini istiyorum ama aynı zamanda biraz da havalı” diyor.