NET-A-PORTER İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR ALIŞVERİŞ

Ünlü alışveriş sitesi, çevre dostu alışveriş için ‘Net Sustain’ girişimini açıkladı…

Moda sektörünün iklim değişikliğine olan duyarlılığı artıyor! Birçok marka, sürdürülebilir prosedürlere ve üretim şekillerine geçerek çevreye olan zararı azaltmayı hedefliyor. Bu markalar arasına katılan isimlerden en sonuncusu ünlü lüks moda alışveriş platformu Net-a-Porter! ‘Net Sustain’ adlı bir proje başlatan ünlü marka, sürdürülebilir ve çevre dostu ürünler satın almak isteyen müşteriler için özel bir platform çıkarıyor. 26 marka ile 500’ü aşkın ürün içeren ‘Net Sustain’ platformuna Net-a-Porter’in sitesinden ulaşabiliyorsunuz. Projede yer alacak ürünlerin kriterleri, "İnsan, hayvan ve çevre refahını göz önünde bulundurarak, moda ve güzellik endüstrilerinde uluslararası kabul görmüş en iyi uygulamalarla üretilerek tedarik zincirindeki atıkları azaltan malzemeler ve süreçler ile üretilmiş ürünler,” olarak belirlendi. 

Stella McCarney, Mother of Pearl x BBC Earth ve Maggie Marilyn gibi markalar Net Sustain girişimi için özel kapsül koleksiyonlar tasarladı. “Her zaman müşterilerimize en iyi ürünleri sunmak ve internet sitemizde bilinçli tercihler yapmalarını istedik,” diyen Net-a-Porter Satın Alma Direktörü Elizabeth von der Goltz, “Sürdürebilir ürün portföyümüz müşterilerimize ihtiyaçları olan bilgiyi vererek markalara güvenmelerini sağlıyor. Amacımız markaların pozitif bir değişim yapabilmeleri için onlara güçlü bir platform sunmak,” diye ekledi. 

Sürdürülebilir ve çevre dostu ürün alışverişini kolaylaştırmak adına internet sitelerinde ürünlere ‘sürdürülebilir’ rozeti ekleyen Net-a-Porter, ‘Net Sustain’ girişimini önümüzdeki senelerde geliştirmeyi hedefliyor.