OLIVIER ROUSTEING, JEAN PAUL GAULTIER’İN KONUK COUTURE TASARIMCISI OLDU

Rousteing’in Couture tasarımları Temmuz ayında Paris’te gösterilecek…

Glenn Martens’in etkileyici Jean Paul Gaultier couture yorumundan sonra sırada konuk olarak Balmain’in Kreatif Direktörü Olivier Rousteing var. “Her zaman Jean Paul Gaultier dünyasına bayılıyordum ve ondan ilham alıyordum” diyen Rousteing, geçtiğimiz gün Gaultier’in atölyesinden fotoğraflar paylaşarak bir hayalin gerçeğe dönüştüğünü vurguladı. 


Önümüzdeki Temmuz ayında Paris Couture Moda Haftası’nda sergilenecek bu tek seferlik iş birliği, Gaultier’in ‘ihtişam ve çekiciliğine’ dikkat çekecek. Gaultier’in ünlendiği dönemlerde sadece bir çocuk olsa da Gaultier’in tasarım estetiğinin özgürleştirici etkide ve sosyal değişime sebep olduğunu söyleyen Rousteing, “Bence benim neslimden birçok insanın olmak istedikleri kişi konusunda özgür hissetmelerine yardımcı oldu. İnsanlar, şimdiki mücadelemiz için geçmişte öncü olanları her zaman hatırlamalı” dedi. 


Balmain’in Sonbahar Kış 2022 defilesinde ön sırada oturan Gaultier, bir iş birliği söylentilerine sebep olmuştu. Daha sonra Instagram’da Gaultier atölyesinden paylaşımlarına devam eden Rousteing, “Jean Paul Gaultier’in yeni Couture defilesinin konuğu olmaktan gurur duyuyorum. Temmuz için hazır olun, benim yolculuğumun bir parçası olacaksınız. Yapabileceğimiz her şeyi hayal edin, benimle favori Jean Paul Gaultier anlarınızı paylaşın ve bu yeni haute couture’u birlikte inşa edelim” yazdı.