OLIVIER ROUSTEING’İN BELGESELİ GELİYOR!

‘Wonder Boy’ Haziran’da yayınlanıyor.

Balmain’in Kreatif Direktörü Olivier Rousteing, günümüz moda sektörünün dahileri arasında yer alıyor. Fransız moda evini dijital bir dönüşüme sokan Rousteing, aynı zamanda ‘Balmain Army’ ile modadaki influencer kültürünü başlatan isim olarak görülüyor. Yeteneği ve vizyonu sayesinde 25 yaşında Balmain’in Kreatif Direktörü olarak çalışmaya başlayan Rousteing’in eski bir markayı nasıl yeni ve popüler hale getirdiğini ‘Wonder Boy’ belgeseli ile görüyoruz. 

Aslında Kasım 2019’da prömiyer yapan ‘Wonder Boy’ belgeseli yeni bir anlaşma ile 26 Haziran’da Netflix üzerinden yayınlanacak. Anissa Bonnefont tarafından yönetilen belgeselde Bonnefont iki sene boyunca Rousteing’i takip ederek hem özel yaşamı hem de kariyerine bir pencere açıyor. 

Çekici, cesur ve maksimalist silüetlerinin yanı sıra yenilikçi ve yaratıcı stratejileri ile bilinen Olivier Rousteing’i hepimiz tanıyoruz! Ama Rousteing kendini tanıyor mu? Modaya olan tutkusunu ailesinden mi aldı? Rousteing de tam olarak bu sorular ile mücadele ediyormuş. Belgeselde Balmain’in sahne arkasındaki çalışmalarını izlerken aynı zamanda Rousteing’in biyolojik ailesini aramasına da şahit oluyoruz. Ebeveynleri ile tanışmayan ve kendisine benzetmediği bir aile tarafından evlat edinilen Rousteing, belgeselde iki sene boyunca Bonnefont ile ailesini arıyor. 


Balmain mağazalarında, atölyesinde, apartmanında ve stüdyosunda çekilen belgesel sadece Rousteing’in kreatif gözünü değil aynı zamanda özel yaşantısını ve düşüncelerinin geldiği noktaların altını çiziyor. İkonik tasarımları ile Rousteing’in yaratıcılığını keşfetmiş olabiliriz ancak bu belgesel ile gerçek Olivier Rousteing ile tanışıyoruz!