Paris Moda Haftası: Chanel Sonbahar/Kış 2024-25 Defilesi

Paris Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Chanel defilesinden görünümler fotogaleride...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 06 Mart 2024
Paris Moda Haftası: Chanel Sonbahar/Kış 2024-25 Defilesi Chanel

“Deauville, ev için her şeyin başladığı yer. 1912, şapka dükkanının açılması ve ardından hızla vizyon sahibi, radikal tarza sahip ilk kıyafetlerin ortaya çıkması. Gabrielle Chanel için her şeyin başladığı yer burası. Bu hikaye kalbime çok yakın" diye itiraf ediyor Virginie Viard. Yarış pistinde, deniz kenarında, oyun masasında, restoranlarda ve saraylarda, Planches tahta kaldırımında; her şey zarafet ve kendini sahnelemeyle ilgili..."“Bu koleksiyon için Deauville tahta kaldırımını yeniden yarattık” diye ekliyor. Uzun, romantik silüetlerin şafaktan akşam karanlığına kadar ışıkta gezindiği dev ekranlarda. Gizemle örtülen modeller sahil boyunca yürüyor. 1920'ler ve 70'ler yolları kesişiyor ve iç içe geçiyor.

Virginie Viard tarafından hayal edilen çift cinsiyetli ve sinematik Chanel Sonbahar-Kış 2024/25 Hazır Giyim koleksiyonu, kadınlığını Gabrielle Chanel'in kendi gardırobundan, erkekliğini ise deniz kıyısındaki kış tatillerinin zarif zarafetinden alıyor.

"David Bowie'nin silueti, kumda yürüyen film yıldızlarının çekiciliği, Gabrielle Chanel'in yakın arkadaşı Anouk Aimée gibi... bu koleksiyon bu tanıdık figürlere saygı duruşunda bulunuyor."SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.