PARIS’TE CHRISTIAN LOUBOUTIN SERGİSİ AÇILIYOR

Kırmızı tabanlar gösterimde!

Önümüzdeki Şubat ayında Christian Louboutin’in ikonik tasarımları Paris’teki Palais de la Porte Doréé’de sergide gösterilecek. Ünlü ayakkabı tasarımcısının daha önce görülmemiş tasarımlarının da olacağı sergide yaklaşık, 15 bin ayakkabı ve bot yer alacak. Louboutin'in kendi kişisel koleksiyonundan da parçaların yer alacağı oldukça kapsamlı bir sergi planlanıyor. 

Geçmişte birçok tasarımcı ile işbirliği yapan Louboutin’in Maison du Vitrail ile göz alıcı kreasyonlar sergilemesi bekleniyor. Ünlü tasarımcının ilham kaynaklarını da görebileceğiniz sergide, yönetmen David Lynch, tasarımcı Whitaker Malem, koreograf Bianca Li, sanatçılar Lisa Reihanna ve Imran Qureshi ile kreasyonlar yer alacak. 

Her sene yüzlerce ayakkabı tasarımı yapan Christian Louboutin, “Nereye gidersem gideyim her zaman görecek bir bahçe, müze, kilise, konser veya mimari harika var. Esin kaynaklarım için kullandığım en temel düşünce açık görüşlü olmak, kimsenin gitmediği yerlere gitmeye çalışıyorum” dedi. 

Şimdilik bir ismi olmayan sergi 25 Şubat 2020’den 28 Temmuz 2020’ye kadar gösterilecek. Paris’in Dekoratif Sanat Müzesinin küratörü Olivier Gabet tarafından tasarlanan sergi hala yapım aşamasında.