PRADA İLK MÜCEVHER KOLEKSİYONU “ETERNAL GOLD” İLE KARŞIMIZDA!

Küresel lüks bir marka tarafından yaratılan ilk sürdürülebilir mücevher koleksiyonu…

Sinem Sak SİNEM SAK 19 Ekim 2022
PRADA İLK MÜCEVHER KOLEKSİYONU “ETERNAL GOLD” İLE KARŞIMIZDA!

Prada, yüzde 100 sertifikalı geri dönüştürülmüş altından üretilen ilk sürdürülebilir mücevher koleksiyonu Eternal Gold'u sundu.Prada'nın sonsuz ve ölümsüz altın olarak da adlandırabileceğimiz bu ilk mücevher koleksiyonu, 10 tanesi daha cesur parçalardan oluşan ve sadece ön sipariş ile alınabilen toplam 48 tasarım içeriyor. Koleksiyonun merkezinde, marka ile eş anlamlı hale gelen güçlü bir siluet ve evrensel bir şekil olan Prada üçgeni yer alıyor. Koleksiyonda yılan bilezikler, kalp motifleri, zincir kolyeler, şerit gerdanlıklar içeren neo-klasik parçalar dikkat çekiyor. Bu mücevher parçaları gücü, varlığı ve tutkuyu ifade ediyor.

1913'teki doğumundan bu yana Prada, her zaman “lüks nesneler” yarattı ve en üst düzeyde İtalyan işçiliği aracılığıyla müşterileri için benzersiz ürünler icat etti. Eternal Gold, bu ideolojinin yeni bir yüzünü mücevher ile sunuyor.

Eternal Gold koleksiyonunun odak noktası, gerçekten ebedi, zamansız ve sürekli değerlenen altın…

Prada, yaklaşık iki yıl önce bu projeyi açıklamıştı. O zamandan beri, markanın eş CEO'su ve yaratıcı yönetmeni Miuccia Prada'nın vizyonuna dayanan koleksiyon üzerinde çalışıldı. Mücevherlerin tamamı İtalya'da, neredeyse tamamen kuyumcularıyla tanınan Valenza'da yapıldı.“Eternal Gold” koleksiyonunu asıl farklı kılan sürdürülebilir olmasıdır

• Yüzde 100 sertifikalı geri dönüştürülmüş altından (Yani elektronik cihazlar veya eritilmiş diğer parçalardan toplanan altınlardan) üretilen her ürün, Sorumlu Mücevher Konseyi tarafından tescillenir ve onaylanır. Altın ve elmas üretim zincirinin her adımı doğrulanabilir ve izlenebilir.

• Prada, yalnızca insan hakları, iş güvenliği, çevresel etki ve iş etiği ile ilgili en yüksek endüstri standartlarını karşılayan değerli metal ve taş tedarikçileri ile ortak çalışıyor.

• Altın madenciliğinin azaltılması, hem çevreye hem de insan haklarına fayda sağlıyor. Elmas kökenlerinin izlenebilirliği, geleneksel olarak yalnızca 0,5 karat veya daha büyük taşlarla mümkün olsa da; Prada konsepti ilk kez her boyuttaki taşlara genişletiyor.

• 

Her elmasın ömrünün her adımı izlenebilir. Bu, madencilikten kesmeye, yerleştirmeye ve cilalamaya kadar tüm değer zincirini kapsıyor. Mücevherler için çığır açan yeni adımda, bu doğrulamanın kayıtları Aura Consortium Blockchain platformuna kaydedildi ve parçalarının gerçekliği ve yolculuğu müşteriler tarafından erişilebilir olacak.


Bu, bugüne kadar dünyadaki başka hiçbir mücevher markası veya lüks moda evi tarafından sunulmayan bir şey... Eski çağlardan kalma zanaat teknikleri, değerli taş ve materyaller ile 21. yüzyıl sürdürülebilirliğinin küresel lüks bir markada buluşması…

Geleneklere meydan okuyan ama geleneklerden de kopmayan Prada, yüksek mücevher kategorisini güçlendireceğini ifade etmiş oldu.

Gelecek adımlarını sabırsızlıkla bekliyorum…SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.