PRENSES DIANA’NIN UNUTULMAZ KAZAKLARININ HİKAYESİ

Prenses Diana’nın ikonik kazakları yeniden satışa sunuldu…

‘İnsanların Prensesi’ olarak tanımlanan Leydi Diana’nın stili hala günümüzde konuşulmaya devam ediliyor. Kraliyet Ailesi kurallarına karşı gelen özgün tarzı ile günümüz stillerine de ilham kaynağı olan Diana’nın 20’li yaşlardaki tarzı çoğu zaman göz ardı ediliyor. Davetlerde giydiği siyah elbiseler veya paparazzi fotoğraflarındaki bisikletçi şortları ve logolu sweatshirleri konuşulurken, aslında Diana’nın 20’li yaşlardaki stili de bir o kadar etkileyici. Vefatından yıllar geçse de etkisi sona ermeyen Prenses Diana hem mental sağlık konularına ışık tutuyor hem de stili ile büyümeye devam ediyor. 



‘The Crown’ serisinin yeni sezonunda Prenses Diana’nın da konu olacağı duyurulduktan sonra Diana’ya olan ilgi daha da artmıştı. Bununla beraber Diana’nın hayatının her aşaması incelenirken, Amerikan marka Rowing Blazers, Diana’nın unutulmaz stillerini günümüze uyarlamanızı sağlıyor. Diana’nın en karakterli ve eğlenceli kazaklarını yeniden üreten Rowing Blazers, bu stillerin orijinal tasarımcıları ile bir araya geldiler. Diana’nın 80’li yıllarda giydiği Warm & Wonderful markasının siyah koyunlu kazağını ve Gyles and George’un ‘I’m A Luxury’ yazılı kazağını yeniden üreten Rowing Blazers, ikonik tasarımları 15 Ekim’de internet siteleri ve Londra’daki Selfridges mağazasından satışa sunacaklar. ‘The Crown’ izleme partileriniz için tam zamanında!




Şimdilerde Londra’daki Victoria & Albert müzesinin koleksiyonunda olan ikonik siyah koyunlu kazakta, beyaz koyunlar ile çevrili kırmızı bir kazakta siyah bir koyun göze çarpıyor. Prens Charles ile nişan haberinden kısa bir süre sonra bu kazağı giyen Diana, stilindeki mesaj ile konu olmuştu. Birbirine benzeyen beyaz koyunlar arasında eşsiz ve özgün bir siyah koyun olduğu mesajını veren Diana’nın bu kazağının arkasındaki aslında çok derin bir anlam gizliydi! 

Koyun kazağının yanı sıra bir de ‘I’m A Luxury’ (Ben Bir Lüksüm) kazağını yeniden tasarlayan Rowing Blazers, kazağın orijinal tasarımcısı Gyles Brandeth ile birlikte çalıştı. Prenses Diana’nın giymesinin ardından birçok kopyası yapılan bu kazak, Gyles and Goerge’un arkasındaki tasarımcıların tam zamanlı olarak trikoya yoğunlaşmalarına sebep olmuştu. 

Diana’nın kazaklarının yeniden üretilmesini destekleyen Warm & Wonderful tasarımcıları Joanna Osborne ve Sally Muir, “Diana’nın koyun kazağımız ile ilk görüntülenmesinin ardından, bu tasarım efsanevi hale geldi. Wales Prensesi bu tasarımı birçok farklı yerde giydi ve bu da kazağı sadece İngiltere’de değil tüm dünyada popüler hale getirdi,” dediler. 

Vintage kazakları yeniden yaratmak hakkında konuşan Rowing Blazers Kreaif Direktörü Jack Carlson, “Orijinal tasarımcılar ile işbirliği yapmak bu tasarımları benim için daha da özel yapıyor. Joanna Osborne ve Sally Muir’i yirmili yaşlarda bu kazakları Sloane Rangers’a, pop yıldızlarına ve kraliyet ailesine sattıklarını hayal edebiliyorum. Şu sıralar havada müthiş bir nostalji var ve Diana’nın stiline de ilgi çok daha azla arttı,” dedi. 

Etİketler