RAF SIMONS VE MIUCCIA PRADA’NIN İLK KAMPANYASI YAYINLANDI

Prada ile birlikte teknoloji ve insanoğlu arasındaki ilişkiyi sorguluyoruz!

Raf Simons ve Miuccia Prada’nın sevenleri ile iletişimi şimdi başlıyor! Birlikte ilk tasarımlarının yer aldığı İlkbahar 2021 koleksiyonunu dijital bir şekilde gösteren Simons ve Miuccia, şimdi ise yeni Prada reklam kampanyasını sunuyor. Geçtiğimiz senede teknolojinin hayatımızdaki yerini sorgulayan İlkbahar 2021 kareleri aynı zamanda coğrafi mesafelere rağmen iletişim kurabilmemizi sağlayan dijitalleşmeyi övüyor. 


Her bir fotoğrafta görenlere farklı bir soru soran kampanya, ilginç bir tartışma başlatıyor. Hayranlarını internet sitesine davet eden Prada, kampanyada sordukları soruları buradan cevaplamanızı istiyor. Markanın açıklamasına göre verilen cevaplar, Prada ve sevenleri arasındaki iletişimi sürdürmenin yanı sıra İlkbahar 2021 kampanyasının devamını oluşturacak. Farklı temalara odaklanan İlkbahar 2021 kampanyası genel anlamda teknolojiyi vurgularken, geleceğe bakış, çeşitlilik ve sürdürülebilirlik gibi insan değerleri de sorgulanıyor. “Yaratıcılık bir armağan mı yoksa yetenek mi?” “Hangi ütopyaya ulaşmak istersiniz?” “Bulut denince aklınıza veri mi geliyor gökyüzü mü?” veya “Yavaşlamalı mıyız yoksa hızlanmalı mıyız?” gibi soruların yer aldığı kampanya fotoğrafları, şimdiden bizi düşündürmeye başladı!

Prada İlkbahar 2021 Kampanyası (Prada)

Teknoloji ve insanoğlu arasındaki ilişkiye odaklanmak adına kampanya için ünlü bir fotoğrafçı tercih etmeyen Simons ve Miuccia, kampanyayı modellerin etrafında 360 derece dönen kameralar ile çektiler. Farklı açılardan çekilen kampanya fotoğrafları farklı bakış açılarını vurgularken, kampanyanın direktörlüğünü Ferdinando Verderi üstlendi. Birçok kamera eşliğinde Eylül ayında gerçekleşen Milano Moda Haftası sırasında dijital olarak gösterilen İlkbahar 2021 defilesine gönderme yapan reklam çekiminde podyumdan hatırlayacağınız modeller yer aldı. Video kurgusu ile teknoloji ve insan arasındaki iletişimi vurgulayan defilede, tavandan asılı olan kameralar ve monitörler görülmüştü.