RALPH LAUREN GELECEĞİN GARDIROBUNU HAYAL ETTİ

‘The Lauren Look’ ile kıyafet kiralamada yeni bir adım!

Geçtiğimiz hafta Ralph Lauren, ‘The Lauren Look’ adlı programını sundu. Detaylı bir şekilde üzerine çalışılmış bir kiralama modeline öncülük eden ilk lüks marka olan Ralph Lauren, tüketicilere markayı deneyimlemek, etkileşim kurmak ve nihayetinde alışveriş yapmak için yenilikçi bir kanal sunuyor. Kullanıcıların kişisel gardıroplarını nasıl oluşturduklarına yanıt veren ‘The Lauren Look’ platformu, dijital tabanlı bir perakende ortamı inşa ediyor. 

The Lauren Look (Ralph Lauren)

Yeni insiyatifleri hakkında konuşan Ralph Lauren Başkanı ve CEO’su Patrice Louvet, “Bugün tüketiciler markaları deneyimleme yaklaşımları ve kişisel gardıroplarını oluşturma konusunda farklı bir yol izliyorlar. Geleceğin gardırobu yeni sezon modası, kişiselleştirilmiş özgün parçalar ve olmazsa olmaz klasikler ile birlikte ikinci el ve kiralanan parçalar da içerecek. Zamansız estetiğimiz ile bu kategoriler arasında yer edinmek için çok iyi bir pozisyona sahibiz” dedi. 


Markanın tüketicilere direkt olarak geri dönüş yapmasını sağlayan ‘The Lauren Look,’ aynı zamanda müşterileri daha iyi anlama olacağı tanıyor. “The Lauren Look, paylaşım ekonomisine artan ilgiden yararlanırken moda tüketimine bakış açımızda devrim yaratan tamamen yeni bir model keşfetmemizi sağlıyor. Yaygın şekilde dağıtılan ve erişilebilir olan markamız, Lauren lansmanı ile bu alanda gördüğümüz büyümenin bir kanıtı ve tüketicilerimizin gelecekteki dolabının değişen ihtiyaçlarını ve yapısını daha iyi tahmin etmemize yardımcı olan bir platform,” diyen İnovasyon ve Markalaşma Yöneticisi David Lauren, ‘The Lauren Look’ platformuna daha detaylı bir bakış açısı verdi. 

Giysi atıklarını azaltmayı hedefleyen Ralph Lauren, ‘The Lauren Look’ ile kıyafetlerin ömrünü uzatıyor. Farklı bir kullanıma transfer edilecek olan sezon kıyafetleri, kiralama ömürlerini doldurduktan sonra ihtiyacı olan çocuklara, ailelere ve bireylere yardım eden ‘Delivering Good’ adlı vakfa bağışlanacak. 


2 Mart’ta Kuzey Amerika’da başlatılan ‘The Lauren Look’ programı, üyelik ile çalışacak. Ralph Lauren’in elbise, pantolon, bluz ve daha birçok kategorisinde kiralama servisi sunan programda, stilistler eşliğinde seçki yapılabilecek. Ayda $125 ile başlatılan kiralama servisi, Lauren’in en son koleksiyonlarından arşivlere kadar geniş bir seçki sunuyor. Kullanıcılar seçimlerini yaptıktan ve favori parçalarını seçtikten sonra, özel bir paket ile kiraladıkları kıyafetler evlerine yollanacak. Müşteriler ürünleri kullandıktan sonra farklı bir parça ile değişim yapabilecek veya üyelere özel fiyatlar ile bu ürünleri satın alabilecekler.