Roberto Cavalli Hayata Veda Etti

Egzotik ve gösterişli tasarımlarıyla tanınan İtalyan tasarımcı, 83 yaşında vefat etti.

Buse Saray BUSE SARAY 12 Nisan 2024
Roberto Cavalli Hayata Veda Etti

İtalyan moda tasarımcı Roberto Cavalli, 83 yaşında vefat etti. Cavalli'nin 12 Nisan'da İtalya'nın Floransa kentindeki evinde hastalığa yenik düşerek vefat ettiği bildirildi. Ünlü tasarımcının ölümü daha sonra kendi adını taşıyan markanın Instagram hesabı tarafından duyuruldu ve şirket, Cavalli ailesine başsağlığı diledi ve onun mirasını onurlandırdı.Marka, merhum tasarımcının bir dizi alıntısının arasında onun ölümünü duyuran bir bildiri yayınladı. Moda markası "Aşk ile yaşanmış bir hayat" diye yazdı. “Bugün büyük bir üzüntüyle kurucumuz Roberto Cavalli'ye son kez veda ediyoruz. Floransa'daki mütevazi başlangıçlardan."

Açıklamada şöyle devam edildi: "Roberto, dünya çapında tanınan, herkesin sevdiği ve saygı duyduğu bir isim olmayı başardı." “Doğal olarak yetenekli ve yaratıcı olan Roberto, herkesin kendi içindeki sanatçıyı keşfedip geliştirebileceğine inanıyordu. Roberto Cavalli'nin mirası, yaratıcılığıyla, doğa sevgisiyle ve çok değer verdiği ailesiyle yaşayacak."Ünlü tasarımcı, kendi adını taşıyan markasını 1970'lerin ortasında öncelikle hayvan desenli derilerle çalışarak kurdu ve bu deri kısa sürede imzası haline geldi. 90'lı yıllara gelindiğinde, dalgalı ipek elbiselere, baskılı korse üstlere ve vintage takıntılı moda tutkunları arasında bugüne kadar hala imrenilen düşük bel denim kot pantolonlara yöneldi.

Yaratıcının hayranları arasında Kylie Minogue, Jennifer Lopez, Bella Hadid ve Lenny Kravitz vardı. 2008 yılında H&M ile unutulmaz bir işbirliği yaparak vizyonunu kitlesel pazara taşıyan ilk lüks tasarımcılardan biri olarak yerini sağlamlaştırdı. Cavalli'nin kıyafetleri dikkatlice düşünülmüştü, tartışmasız bir şekilde İtalyandı ve tasarımları mümkün olan en iyi şekilde flört ederken daima maksimalizmin doğru tarafındaydı. Onun parçaları, dolabınızdaki en seksi ve en dar elbiseler olmaya kendini adamıştır; bu, başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir şeydir.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.