ROLAND MOURET İLKBAHAR-YAZ 2022 KOLEKSİYONU

Kadının gücünü kutlayan bir koleksiyon!

COVID-19 sonrası bir koleksiyon nasıl olmalı? Roland Mouret cevabı bulduğunu düşünüyor: Bir kadının en iyi arkadaşı gibi güvenebileceği rahat ve şık parçalardan oluşan bir koleksiyon. Bu özeti tatmin etmek için Mouret, ideal olarak senkronize çalışmak istediği dört unsur - gece kıyafetleri, elbiseler, atletler ve spor giyim - açısından düşündüğünü söyledi.

Parlak renkler, temiz şekiller ve Mouret'in imzası olan pile ve kıvrımlardan oluşan yazlık bir koleksiyon, tasarımcının bahar hikâyesinin yalnızca bir parçasıydı. Bir podyum gösterisi düzenlemek yerine, Odysseus'un hikâyesinin bir kadın bakış açısıyla yeniden anlatıldığı “Terma” adlı kısa filmin gösterimi için basın mensuplarını ve arkadaşlarını bir araya topladı.

Roland Mouret İlkbahar Yaz 2022 için; Magaajyia Silberfeld ve Elias Borst'un yeni keşfedilen kimlikleri ve feminen kolektifin gücünü kutlayan filmi Terma ile koleksiyonu ile tanıştırdı. Bir Yunan Adası'nın arka planında geçen film, kadın kahraman Hera'nın bakış açısıyla anlatılan antik Ulysses efsanesinin modern bir yeniden yorumu. Terma; kadın gücü, kabul, açık fikirlilik ve iyimserlik tavrının bir kutlaması olarak sunuluyor.Mouret filmin yapımcılığını yaptı; aktris ve yardımcı yönetmen Magaajyia Silberfeld'e kadınları ve çeşitliliği kapsayan bir hikâye bulması için tam yetki verdi.

Film ve bu koleksiyon arasındaki ortak payda yaz duygusallığıydı. Çıplak omuzlu parlak atlet elbiseler, lavanta sırtı açık bir süveter ve bir ada tanrıçası için krem rengi yere kadar uzanan bir elbise vardı.