SAINT LAURENT DOKSANLARI GERİ GETİRDİ

Saint Laurent’in Sonbahar 2020 defilesinde 90’lı yıllardan hatırlayacağınız bir trend var!

Paris Moda Haftası, moda ayının büyük finalini temsil ediyor! Sektörün en önemli isimlerin koleksiyonlarını gösterdiği Paris Moda Haftası, sezonun en heyecanla beklenen haftalarından biri. Paris’te gösteren markalar arasında yer alan Saint Laurent, Anthony Vaccarello’nun kreatif direktörlüğü eşliğinde sezonlardır ‘Fransız şıklığını’ yansıtıyor. Sonbahar 2020 defilesi için Eiffel kulesine yakın olan Trocadero’ya giden Saint Laurent defilesinde dikkatimizi çeken bir trend vardı: Lateks! 

Saint Laurent Sonbahar 2020 Defilesi (Getty Images)

Doksanlı yıllarda hayatımıza giren lateks kumaşı, dönemin en popüler trendlerinden biri olmuştu. Sonbahar-Kış 2020 sezonunda bir nostaljik trendi daha modanın spot ışıkları altına alan Saint Laurent defilesi, asi ama modern kadınlar için tasarlandı... 

Yüksek belli taytlar, pantolonlar, etekler, elbiseler ve botlarda görülen parlak lateks kumaşları, kontrast yaratan blazer ceketler ve kalem etekler ile eşleştirildi. Lateks kumaşının düşündüğümüzden daha çok çeşitlilik gösterdiğini kanıtlayan Saint Laurent defilesinde öne çıkan renkler arasında, morlar, pembeler ve hardal sarıları yer aldı. 

Saint Laurent Sonbahar 2020 Defilesi (Getty Images)

Son sezonlarında bohem stillere yönelen Saint Laurent, uçuşan elbiseler, vahşi desenler, keskin omuzlu ceketler ve toprak tonları ile dikkat çekmişti. Sonbahar 2020 sezonu için bambaşka bir stile yönelen Vaccarello, bu asi tasarımların, imzası haline gelen koleksiyonlarının diğer yüzü olduğunu belirtti. “Her şey disiplin ve zevkin arasındaki gerilimi ifade ediyor. Saint Laurent şıklığı her zaman kusurdan doğar,” diyen Vaccarello, cesur ve beklenmedik renkleri bir arada kullanarak önümüzdeki sezonun asi bir tavırda olacağının sinyallerini verdi.