SAINT LAURENT’İN PEMBE DUMANLAR ARASINDAN ÇIKAN DEFİLE DUYURUSU

Saint Laurent’in İlkbahar 2021 defilesi toz pembeler ve bebek mavileri içinde gerçekleşecek!

Saint Laurent, erkekler için İlkbahar 2021 koleksiyonunu 9 Eylül’de sunuyor. Pandemi sürecinde podyuma geri dönmeye hazırlanan Saint Laurent bir ‘şov’ hazırlıyor. Gerçekten pembe dumanların arasından gelen defile haberi ile beraber Saint Laurent aynı zamanda koleksiyon için bir teaser video ve fotoğraflar yayınladı. Bebek mavileri, beyazlar ve toz pembeler ile süslenen bayraklar ve palmiye ağaçları lokasyonun Los Angeles olacağına işaret ediyor. 


Her şey akla ilk Los Angeles' getirirken Celine’in kreatif direktörü Hedi Slimane, benzer görüntüler ile defilesini Marseilles’de gerçekleştirmişti. Saint Laurent’in şovu hakkında fazla detay paylaşılmazken, defilenin seyircilerle olup olmayacağı da henüz bilinmiyor. 


Genelde Paris Moda Haftası'nda arka planda Eyfel Kulesi tercih eden Saint Laurent, İlkbahar 2021 koleksiyonu için bambaşka bir şeyler planladığının ipuçlarını verdi. Temmuz ayında David Sims tarafından çekilen kampanyada ve yönetmen John Waters tarafından çekilen kampanya filminde ‘Pembe Flamingolar’ kullanan Saint Laurent, aynı temayı yeni defilede de sürdürüyor. 

Nisan ayında defile takvimini tamamen değiştirmeyi planladıklarını duyuran Saint Laurent, moda sektöründe bir şok etkisi yaratmıştı. Basın açıklamasında defilelerini ‘kendi ritimlerinde gerçekleştirdiklerini’ söyleyen Saint Laurent, şimdi ise takvime uyum sağlayan bir tarihte gösterim yapacaklarını duyuruyor. Bu açıklamadan sonra Saint Laurent kreatif direktörü Anthony Vaccarello, koleksiyonları hakkındaki planların açık uçlu olduğunu eklemişti. Saint Laurent’in ne planladığına emin değiliz ancak defilenin 9 Eylül’de gerçekleşeceğine emin olabilirsiniz!