SANATTAN İLHAM ALAN BİR İŞ BİRLİĞİ: IZIPIZI x MAGRITTE

Paris’in ikonik gözlük markası IZIPIZI, René Magritte'in doğumunun 125. yılını özel bir koleksiyon ile anıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Haziran 2023
SANATTAN İLHAM ALAN BİR İŞ BİRLİĞİ: IZIPIZI x MAGRITTE

Modanın ötesinde yaşam tarzıyla her yaştan insana ikonik gözlükler sunan IZIPIZI, sürrealist Belçikalı ressam René Magritte’in 125. yılını kutlamak için özel bir iş birliğine imza attı: IZIPIZI x MagritteTıpkı René Magritte'in eserlerinde yaptığı gibi, görünenle görünmeyeni abartısız bir zarafetle iç içe geçiren tasarımlardan oluşan bu özel koleksiyon, sanatçının eserlerinden ilhamla hayat buluyor. Dünyanın gerçekliği ile zihinsel imgeler arasındaki paralelliğin çizildiği ve yükseltildiği şiir, mizah ve gizeme bir övgü niteliğindeki okuma ve güneş gözlüklerinden oluşan koleksiyon, 6 temadan oluşuyor ve her bir parçası Magritte'in ünlü eserlerinden ilham alıyor.


Izipizi x Magritte Güneş Serisi

Sun #C – Brown Pipe
René Magritte'in en tanınmış eserlerinden biri olan ‘’This Is Not A Pipe’’, Izipizi Sun #C’de yeniden yorumlanıyor. Kahverenginin hakim olduğu tasarımıyla camın üzerine kazınmış altın pikolar ve Magritte'in imzası, ressamın benzersiz ifade gücünü daha da somutlaştırıyor.

Sun #C – Dark Mood
Şimdiye kadarki en cesur ve en orijinal koyu ahşap tasarımıyla Izipizi Sun #C Dark Mood, Magritte'in tarzı ve illüzyon kullanımıyla öne çıkıyor. Köşede Magritte'in imzasını taşıyan gri-mavi dereceli camlar, kristal çerçevelerde yüzer gibi görünürken, gözlük kolları çarpıcı, derin bir ahşap efektiyle kaplanıyor.

Sun #C – Clouds
Magritte'in değer verdiği bir tema olan gökyüzü, Izipizi Sun #C Clouds ile bütünleşiyor. Magritte'in imzasıyla damgalanmış kademeli mavi lensleriyle Sun #C Clouds, bulutlu bir gökyüzüne çağrışım yapıyor ve uçmaya davet ediyor.


Izipizi x Magritte Okuma Serisi

Reading #D – Black Hat

Magritte'in cam ve gözlük kolu üzerindeki kendi imzası ve alamet-i farikası olan melon şapka, Izipizi Reading #D Black Hat ile birleşiyor. Bu siyah okuma gözlüğü, altın pikoları ve işaretleriyle ressamın zarafetine selam niteliğinde bir şıklık yaratıyor.

Reading #D – Dark Mood
Bakışları aydınlatmak için şeffaf camlar, kristal çerçeveler, yüzü çerçevelemek ve dikkat çekmek için çarpıcı, derin bir ahşap efektle kaplı kollar… Şimdiye kadarki en cesur ve en orijinal koyu ahşap tasarımıyla Izipizi Reading #D Dark Mood, Magritte'in illüzyon stiliyle bütünleşiyor.

Reading #D – Heavy Red
Magritte'in çalışmaları boyunca ortaya çıkan koyu kırmızı perdelere atıfta bulunan Izipizi Reading #D Heavy Red, altın piko deseni ve gözlük camlarında ve kol uçlarında bulunan Magritte imzasıyla hayal gücünün ötesinde bir dünyaya davet ediyor.


IZIPIZI x Magritte Koleksiyonu, İstanbul Modern Müzesi'nde satışa sunuyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.