SOFIA COPPOLA'DAN CHANEL İÇİN KISA FİLM

“Matmazele Saygı”

Ünlü yönetmen Sofia Coppola, Chanel’in Tokyo’daki ‘Mademoiselle Privé’ sergisi için özel bir kısa film hazırladı. Fransız markanın en ikonik anlarını bir araya getiren Coppola, Chanel’in moda sektörüne olan etkisini ve katkısını arşiv görüntüler, kampanyalar ve vintage resimler ile öne çıkardı. 

“In Homage to Mademoiselle” adlı kısa film, Catherine Deneuve’ün 1978’de yer aldığı bir kampanya ile açılırken, Chanel’in unutulmaz anları bir araya getirildi. Coco Chanel’in Jackie Kennedy için tasarladığı takımları dikerken görüntülendiği siyah beyaz videolarının yanı sıra markanın kültürel tarihe olan katkılarının altı çizildi. 

Fransız moda evinin güncel ilham kaynağı ünlülerini unutmayan Coppola, spot ışıklarını Natalie Portman, Margot Robbie ve Kristen Stewart gibi isimlere çevirdi. Chanel’in son yıllardaki kampanyalarını süsleyen isimler ile yapılan kolajlarda Chanel No. 5 parfümü görüntüleri de atlanmadı. 

Grand Palais’de gerçekleşen Chanel’in en çok ses getiren şovlarından görüntüleri de kısa filme ekleyen Coppola, Karl Lagerfeld’e bir bölüm adadı. Haute Couture, Fransız görkemi ve Chanel tarihinin muhteşem bir karması olan ‘In Homage to Mademoiselle’ kısa filmini aşağıda izleyebilirsiniz…