ÜNLÜLER STELLA MCCARTNEY’NİN ANTİ-KÜRK KAMPANYASINA KATILDI

McCartney ailesi ve birçok ünlü hayvan kostümleri ile desteklerini belirttiler!

Stella McCartney’nin küresel kürk çiftçiliğini durdurmak için mücadelesi devam ediyor. İngiltere’deki kürk satışlarına yasak getirmek ile başlamak isteyen McCartney’nin kampanyasına birçok ünlü de katıldı. Mert Alaş ve Marcus Piggott tarafından Londra’daki Piccadilly Circus’ta çekilen ‘Our Time Has Come’ adlı Sonbahar 2021 kampanyası ile ilginç bir protesto başlatan McCartney, bir tavşan kostümü giyerek Instagram’dan paylaşımlar yaptı. Instagram üzerinden takipçilerini ve izleyenleri Humane Society’nin İngiltere’deki kürk satışlarını yasaklamak için dilekçesini imzalamaya davet eden McCartney’e birçok ünlü eşlik etti. Babası Paul McCartney ve fotoğrafçı kardeşi Mery McCartney ile sokaklara taşan bu kampanya sosyal medyada ilgi gördü. Tıpkı kızı gibi kocaman bej bir tavşan kafası takan Paul McCartney, kızının videosuna dahil olarak “Hiçbir hayvan kürkünü kaybetmekten endişe duymamalı” yazdı ve Twitter takipçilerini “zulümsüz bir toplum” yaratmaya yardımcı olmaya davet etti. 


McCartney ailesinin yanı sıra bir kuş kostümü ile oyuncu Judi Denchy, şarkıcı Leona Lewis, oyuncular Nathalie Emmanuel, Maggie Q, Kat Graham ve Rain Phoenix, influencer Aailyah Ramsey, model Ariish, fotoğrafçı Megan Winstone ve aktivist Jack Harries ve Ed Winters da bu kampanyaya desteklerini belirttiler. 


Geçtiğimiz haftalarda da Londra’daki beklenmedik bir protestonun düzenlenmesine destek olan Stella McCartney, kampanyadaki tavşan kostümleri ile Piccadilly Circus’ta “Daha fazla kürk yok!” sloganları ile yürümüştü. Küresel anti-kürk hareketinin öncü lüks moda markalarından biri olan Stella McCartney, hem şirketinde hem de hayatında tamamen çevre odaklı bir ideoloji sürdürüyor. “Stella McCartney'in yeni kampanyası ve markası, kürk ticaretinin olmadığı her şey - taze, yenilikçi, sürdürülebilir ve zulümsüz. Bu yüzden onunla çalışmaktan ve kürk modası çağının öldüğü mesajını büyütmek için pek çok düşünceli ünlünün desteğini almaktan heyecan duyuyoruz,” diyen Human Society Yönetici Direktörü Claire Bass, “İngiltere hükümeti, yurt dışında acı çeken hayvanlardan kürk ithalatı ve satışının yasaklanması çağrımızı dikkate alırken, bu sevimli kampanya ciddi bir konuya ışık tutuyor,” diye ekledi.

Etİketler