VALENTINO ROMA'DA CANLI DEFİLE DÜZENLEYECEK!

Markanın kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli, defilenin ilhamını 8 Temmuz'da Paris Couture Haftası'nın çevrimiçi versiyonunda duyurmayı planlıyor.

Valentino, 2020 Sonbahar/Kış  couture koleksiyonunu hem fiziksel hem de dijital unsurlara sahip olacak özel bir şovda sunmayı planladığını açıkladı. 

İtalyan moda evi, ilk dijital couture moda haftasında yer alacak ve burada yeni koleksiyon için ilham kaynağını çevrimiçi izleyiciler ile paylaşacak. Valentino daha sonra 21 Temmuz'da, Roma'daki Cinecittà stüdyolarında, İtalya'da bulunan moda editörlerinin sosyal mesafe kurallarına uyarak katılacağı  canlı bir defile sergileyecek.

Marka, bir basın açıklamasında," Canlı performans, insanı ve dijital dokunuşu bir araya getirecek ve hiçbirinin öncülük etmeyeceği bir diyalog yaratacak. Hiçbir dijital efekt, insan dokunuşunun yerini alamaz. Sonuç, couture'un içsel değerlerinin ifadesi olacaktır: yaratıcılık, hayal gücü ve duygu." dedi.

Özel gösteri, sanatçı Nick Knight ile birlikte çalışan yaratıcı yönetmen Pierpaolo Piccioli tarafından tasarlandı.

"Proje, Pierpaolo Piccioli'nin pandemiden önce aklında olan bir fikirden doğdu. Yaşadığımız yeniden doğum döneminin mirası olan bir bağ oluşturarak insan ve dijital dünyayı birleştiriyoruz. Yaşadığımız sınırların zarafet ve hoşgörü yoluyla aşılması gerekiyor."

Defile çevrimiçi izlenilebilir olacak.