Bulgari Serpenti ile Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı

Bulgari’nin deri değiştirerek evrilen ikonik koleksiyonu Serpenti, bu yıl 75. yıl dönümünü kutluyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Kasım 2023
Bulgari Serpenti ile Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı

Tarihi boyunca sonsuz metamorfozun simgesi olan Serpenti’nin cazibesi, her kreatif dönüşümde ruhunu korumaya devam ediyor.

Zaman, mekan ve yaratıcılığının ötesine uzanan Bulgari Serpenti’nin hikayesi 1940’ların sonunda saat ve mücevher dünyasında başladı ve ilerleyen dönemlerde deri ürünler evreniyle genişledi. İkon, onlarca yıl boyunca her çağın ruhunu başarıyla yakalayıp yorumlayarak nesilden nesle kadın güçlenmesinin sembolü haline geldi.

Serpenti zengin kültürel çağrışımlarla dolu büyüleyici bir simge olarak Bulgari’nin tükenmeyen ilham kaynağı ve kreatif denemeler alanı olan sanat dünyasına da ulaştı. Yılan ile sanatın buluşması, Madrid’deki Thyssen-Bornemisza Ulusal Müzesi’nde yapılan “Serpenti by Refik Anadol” sergisi gibi olağanüstü sinerjilerin doğmasını da sağlıyor. Bu kreatif alışverişi, 75. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Bulgari ile bu yüz yılın başka vizyoner sanatçıları arasındaki yeni iş birlikleri takip ediyor. Bu kapsamda yıl boyunca Şanghay, Seul, Dubai ve Tokyo gibi özel olarak seçilmiş şehirlerde sunulan sanatsal girişimin bir parçası olan “Serpenti 75: Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı” sergisi ise 11 Ekim’de Milano’da açıldı. Dazio di Levante'de yer alan sergi, mücevher evinin yüksek mücevher yaratımlarıyla birlikte olağanüstü miras mücevherlerine ve saatlerine de yer veriyor. Serpenti sembolünün çok yönlü doğasının bir yansıması olan sergi, İtalyan ve uluslararası altı sanatçının “Serpenti” yorumlarını içeriyor. Bu özel sanatçı topluluğunda Quayola, Sougwen Chung, Daniel Rozin, Cate M, Fabrizio “Bixio” Braghieri ve Filippo Salerni yer alıyor. Sergi, 19 Kasım'a kadar devam edecek.

Bulgari Group CEO’su Jean-Christophe Babin şu yorumda bulundu: “Bulgari 75 senedir cesur yaratıcılığını, zeki zanaatkarlığını ve modern ruhunu Roma’nın iki bin yılı aşkın tarihinden ve Kleopatra’nın mücevherlerinden ilham alan ikonik Serpenti kreasyonlarıyla ortaya koyuyor. Bu kreasyonlar ebedi masalları, zanaatı ve güçlenmeyi anlatıyorlar. Mücevherin sınırlarını genişleterek özgüvenli kadınların ruhunu yansıtırken kreatif iş birlikleriyle sanat dünyasına adım atıyoruz. Serpenti, Bulgari için daima sonsuz metamorfozun mükemmel simgesi oldu ve öyle olmaya devam edecek.”

Kutlama yılı olan 2023, ilhamın sanata ve mirasın geleceğe dönüştüğü sürekli bir değişim hikayesinde heyecan veren yeni bir sayfa açacak.

Bulgari mağazalarının konumlarını görmek için tıklayın.

Bu bir reklamdır.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.