A’DAN Z’YE DERİ PANTOLONLAR

Deri pantolonlar nerede nasıl giyilir?

Şu sıralar iki kumaş ile modada harikalar yaratılıyor: triko ve deri! Klasik deri ceketlerin birden modanın en havalı parçası veya ‘depresyon’ hırkalarının bir sokak stili harikası olacağını düşünür müydünüz? 2019’da paralel olarak yükselişe geçen trikolar ve deriler Sonbahar 2020’nin ‘it-kumaşları’ diyebiliriz. Anlayacağınız üzere artık it-bag konsepti bambaşka boyutlara taşındı. Matrix esintisi ile başlayan deri aşkı, önce blazer ceketlerde sonra ise pantolonlarda yayılmaya başladı. Klasik siyah görünümü oldukça aşan deri pantolonları bu sezon vahşi desenlerde, cesur tonlarda, desenlerde veya farklı silüetlerde görüyoruz. 


Deri pantolon denince aklınıza hep ‘Friends’ dizisinde Ross’un deri pantolonunu bebek pudrası ile geri giymeye çalışması geliyorsa bu durumu değiştirme zamanı! Artık deri pantolonlar çok daha zahmetsiz, cool ve şık. Parkta yürüyüşlerden arkadaş buluşmalarına, ofisten davetlere taşıyabileceğiniz deri pantolonların tüm kalıpları yıkıldı. Rengarenk versiyonları ile içimizi açan, cropped kesimleri ile botlarımızı öne çıkaran veya bol kesimleri ile eşofman rahatlığını sunan deri pantolonlar Sonbahar 2020’nin favori stilleri arasında diyebiliriz. ‘Klişe’ olarak asi bir tavıra sahip olan ve genelde motorcu stilini anımsatan deri pantolonların yeni versiyonları bambaşka tarzlarda. Özünü koruyan asi deri pantolonlar hali hazırda dursa da bu sezon oldukça gösterişli tarzlara da yer açılıyor. 


Sonbahar 2020’nin it-pantolonunu gardırobunuza nasıl ekleyeceğinizi bilemiyorsanız fotogaleride sizin için hazırladığımız önerileri inceleyebilirsiniz…

Etİketler