BEKLENMEDİK İKİLİ: SPOR TAKIMLARI VE METALİK TAKILAR

Yeni normale geçiş çizgisinde yer alan bir trend!

Yavaş yavaş normal günlere geri dönüyoruz. Bunun için ne kadar sevinsek de konforlu ev kıyafetlerimizden ayrılacağımız için biraz hüzünlüyüz. Spor şortlarınız, eşofman takımlarınız ve taytlarınız ile ayrılmaz hale geldiyseniz, kot pantolonlara, eteklere veya elbiselere geçiş biraz güç olabilir. ‘Normal’ kıyafetleri unutmak üzereyken birden pijama rahatlığındaki yumuşacık eşofman takımlarınızdan ayrılmak istememeniz çok doğal! Neyse ki izolasyon stili, sokak modasına taşındı. Tek vücut haline geldiğimiz spor takımları artık sokaklarda görülüyor, ama farklı bir güncelleme ile!Birkaç sene önce ünlülerin başlattığı eşofman ve topuklu ayakkabı eşleştirme trendinin çok daha rahat hali olan spor takımları ve metalik takılar, ‘yeni normalin’ ilk trendleri arasında. Sweatshirtleri ve penye şortları metalik takılar ile eşleştiren influencerlar, oldukça havalı ve zahmetsiz stillere imza atıyorlar. İyi haber: evde geçirdiğimiz süre boyunca aldığımız spor takımlarını giymeye devam edebiliriz. Moda araştırma platformlarına göre spor takımları ve metalik takı satışları geçtiğimiz seneye oranla büyük bir artış görürken, kendimizi atletik ve takı trendlerini bir arada kullanmaktan alı koyamıyoruz. 2020 takı trendlerinde hükmünü sürdüren metalik kalın zincir kolyeler ve halka küpeler, eşofman ve spor takımları ile birleşince oldukça beklenmedik ve ‘cool’ bir hava yaratıyor. 
Vintage yazılı oversized sweatshirtler üzerinde parlayan kalın zincir bir kolye veya batik desenli tayt takımınız ile eşleştirilen kocaman metalik bir küpe… Aklınıza direkt olarak Instagram sayfanız geldi değil mi? Çünkü son haftalarda sosyal medyada en çok gördüğümüz stiller arasında bu şaşırtıcı ikili var! Emily Ratajkowski’den Elsa Hosk’a kadar herkesin radarında olan spor takımları ve metalik takılar, rahat ama aynı zamanda şık stiller için ideal. 

Son üç ayda adeta tüm dünyanın üniforması haline gelen eşofman ve şort takımları, şimdi ise Yaz 2020’nin günlük stilini süslüyor. Ev rahatlığını sokaklara taşıyabileceğiniz spor takımları ve metalik takı trendi, şu sıralar en sevdiğimiz kıyafetler arasında. Her an egzersize (veya uyumaya) hazır olurken bir yandan da Instagram için sokak stili fotoğrafları için uygun görünebilirsiniz. Kısacası, bu tam bir ‘best of both worlds’ tarzı! Yeni normal veya eski normal… Hangisine geçtiğimize biz de emin olamıyoruz ancak emin olduğumuz bir şey var, o da spor takımlarından vazgeçmeye hazır değiliz! 
Ev rahatlığı ve sokak stili arasındaki ince çizgide yer alan spor takımı ve metalik takı eşleştirmelerini fotogaleride görebilirsiniz…