DERİ CEKETLERİ GİYMENİN 10 YOLU

Instagram kültüründen ilham alıyoruz!

Sonbahar ve ilkbahar gardırobunun vazgeçilmezleri veya klasikleri arasında olan deri ceketler artık mevsimsiz hale geldi! Her sezon ve her stilde giydiğimiz deri ceketler, alıştığımız formundan ayrılarak eşsiz silüetlere büründü. Eskiden deri ceket denince aklımıza ilk olarak fermuar ve kemer detaylı siyah motorcu ceketler gelirken şimdilerde durum çok farklı! Deri trençkotlar, blazer ceketler, oversized kesimler, kapitone detayları ve aviator stili derken deri ceketlerimizi tanıyamaz hale geldik. Instagram influencer'larının her iki paylaşımından birinde farklı bir deri ceket stili görürken, sonbahar gardırobumuzda deri ceketleri giymenin farklı yollarını keşfetmeye karar verdik. 

Geçtiğimiz sezonlarda ‘Matrix’ furyası ile büyüyen deri ceket aşkını siyah trençkot veya siyah blazer formlarında görmüştük. Şimdi ise hem renk hem de silüet açısından değişen deri ceketler, sınır tanımayan eşleştirmeler yaratmanızı sağlıyor. Slip elbiseler ile motorcu deri ceketler, jean pantolonlar ile blazer deri ceketler, gece elbiseleri ile oversized deri ceketler derken artık deri ceketler gardırobumuzun vazgeçilmezi haline geldi. Tıpkı bir kot ceket gibi her şey ile uyum sağlayan deri ceketler, stilimize hem ‘cool’ hem de şık bir hava katıyor. 

Birkaç sezon önce Kendall Jenner’ın giydiği 90’lı yıllar ilhamlı deri blazer ceketin bu kadar büyük bir trend olacağını düşünmezdiniz değil mi? Bir taraftan ‘Friends’ dizisinde Rachel Green’in deri blazer ceketlerini, bir taraftan ‘Matrix’ filminde Keanu Reeves’i, bir taraftan ‘Rebel Without a Cause’ filminde James Dean ve bambaşka bir yerde ise ‘Grease’ filminde Sandy’nin deri ceketli dönüşmünü andıran yeni sezon deri ceketleri ile karakterden karaktere bürünme şansınız var. Triko takımlardan mini elbiselere kadar her stilde kullanılan deri ceketleri, mevsimsiz bir joker parçası olarak düşünebilirsiniz!

Fotogaleride Instagram influencerların farklı deri ceket modellerini nasıl eşleştirdiklerini inceleyebilirsiniz…