DÜĞÜN VE DAVETLER İÇİN DOĞRU STİLİ SEÇMENİZE YARDIM EDECEK 5 İPUCU

Davetler için seçim yapmanızı kolaylaştıracak öneriler...

Yaz ayları ve düğün/davet mevsimi yaklaşırken kıyafet seçimi telaşı da beraberinde geliyor. Pandemi kapanmaları bittiğinde tüm hızıyla başlayacak davetler, yaz akşamı gezmeleri, doğum günü kutlamaları, nişanlar, düğünler... Peki tarzımıza uygun kıyafet seçimini kolaylaştıracak ipuçları yok mu?

1. Her tasarım her insana uygun değil

Davetler, toplantılar, kutlamalar, herkesin şıklık yarışı içinde olduğu ve kıyafetleri her zamankinden daha fazla özenle seçmeyi gerekli kılan durumlar. Elbiselerin, kıyafetlerin, kombinlerin yarıştığı bir davet için kıyafet seçerken, her tasarımın her insana uygun olmadığını kabul etmek gerekiyor. Bu noktada öncelikle bedeninizi iyi analiz etmeniz önemli. Örneğin, bacaklarınız kısaysa bacakları gösteren, vurguyu bacak bölgesine yapan bir elbise yerine, omuz, baş, gövde bölgesine vurgu yapan bir tasarım seçmek daha doğru bir karar olur. Ya da takım elbise giymeyi tercih edeceğiniz bir alandaysanız, biraz daha “gösterişli” bir bluz ya da şık kolyeler ve daha vurgulu bir makyaj sayesinde dikkati vücudunuzun üst kısmına toplayabilirsiniz. Kıyafet seçmeden önce, stratejinizi belirleyin ve odaklanmak istediğiniz noktaya uygun kıyafetler tercih edin.

2. Kumaş elbisenin yarısıdır

Bir elbisenin tasarımı kadar kumaş kalitesi de önemlidir. Doğru tasarımın doğru kumaşla bulaşmadığı durumda, en harika tasarım bile çok ucuz bir görüntü oluşturabilir.

3. Kıyafetler ayakkabısız tamamlanmaz

Seçtiğiniz kıyafetlere uygun renk ve modelde bir ayakkabı olmadan tarzınızı tamamlamanızın mümkün olmayacağını kabul etmelisiniz. Kadın ayakkabı modellerini inceleyerek, gardırobunuz için uygun ayakkabı modelleri seçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

4. Her davette farklı kıyafetler seçilir

Acı ama gerçek, dünyanın en güzel elbisesini aldığınızda bile onu sadece bir kez giymek için alırsınız. Herkesin elindeki telefonla profesyonel kalitede fotoğraf/video kaydı alabildiği ve anında dünyaya yayın yaptığı günümüz dijital çağında, iki farklı davette aynı elbise ile görülmek pek de isteyeceğiniz bir durum olmayabilir.

5. Çanta ve aksesuarlar

Kıyafet ve elbise seçiminden çok daha fazla zamanı doğru çantayı veya beğeneceğiniz kolyeyi bulmak için harcayabilirsiniz. Çok zengin seçenekler sunan aksesuar dünyasında, her an yeni bir tasarımcı, göz alıcı yeni materyaller veya tasarımlarla etkileyici aksesuarlar sunabilir. Henüz herkes kullanmaya başlamamışken yeni tasarımları bulmak ve takmak için aksesuar dünyasını yakından takip etmek önemlidir.