ETEKLERİ STİLİZE ETMENİN 10 YOLU

Statement etekler ile sonbahar eşleştirmeleri!

Artık modada neredeyse her şey için ‘statement’ diyoruz… Bunun farkındayız ancak elimizde değil! Maksimalizmin bu kadar sükse yaptığı son yıllarda ister istemez her şey bir ‘statement’ hali alıyor. Ancak bu kelimenin özüne dönecek olursak, sade parçaların aksine dikkat çekici ve eşsiz detaylara sahip olan parçalar, kendi halinde bir ‘wow’ faktörü oluyor. Artık kıyafetlerde sadece bir değil her parçada gösterişli bir şey tercih edebilirken bu sefer spot ışıklarını etekler üzerine toplamak istiyoruz. Desenleri, eklentileri, püskül ve fırfır detayları, payetleri veya asimetrik kesimleri ile ‘statement’ kategorisine giren göz alıcı etekler, sonbahar sokak stilinde beklenmedik stiller yaratıyor. 
Günlük hayatımızda artık pek çok şey ihtişamlı bir hal alsa da ‘statement’ parçalar ile eşleştirme yapmak biraz zor görünebilir. “Payetli eteğimi payetli bir bluz ile birleştirebilir miyim? Vahşi desenli deri eteğimi ne ile eşleştireceğim?” gibi sınırsız sorular aklınızda dolaşıyor olabilir. Ancak endişelenmenize gerek yok! Bu sorularınızın yanıtını bu yazımızın ardından cevaplayabileceksiniz. ‘Statement’ etek 101 dersine hoş geldiniz!


Dikkat çekerken aynı zamanda abartıya kaçmak istemiyorsanız bu statement etek kombinlerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Sonbahar 2020 podyumlarında gördüğümüz yama ve vahşi desenlerin aksine mevsime ‘aykırı’ olan cesur ve neon tonlar da deneyebileceğiniz ‘statement’ etek kombinleri arasında. Bir stilin havalı ve şık kategorisine girmesi için illa yüksek topuklara ihtiyacınız yok! Sneakerlar, postallar veya yağmur çizmeleri ile bile etek kombinlerinizi öne çıkarabilirsiniz. Hoodie'lerden gömleklere, deri ceketlerden trençkotlara kadar sınırsız partnerlere sahip olabilen ‘statement’ etekler, mevsim gardırobunuzda fark yaratmaya geliyor. 

Klasik triko takımlarından ve jean şıklığından farklı bir görünüm arıyorsanız fotogaleride sizin için yarattığımız ‘statement’ etek kombinlerini inceleyebilirsiniz…