GÜNDÜZDEN GECEYE SİYAH GİYME SANATI

‘Küçük Siyah Elbiseler’ hiç bu kadar çeşitli olmamıştı!

Davet ve gece şıklığının temel parçalarından biri: küçük siyah elbiseler! Her sezon, her sene, her yerde giyilebilen küçük siyah elbiseler 2020 yorumları ile dikkat çekiyor.  Audrey Hepburn’ün ikonik ‘Breakfast at Tiffany’s’ stili ile bağdaştırılan küçük siyah elbiseler aslında ilk olarak 1920’li yıllarda Coco Chanel ve Jean Patou’nun tasarımları ile öne çıktı. Sade ve düz kesimleri ile zamansız bir silüet sunan orijinal küçük siyah elbiseler çoğu zaman kadın gardırobunda olması gerekenler listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Audrey Hepburn, Edith Piaf ve Prenses Diana gibi ikonlar tarafından giyilen küçük siyah elbiseler modada kalıcı bir yer edinmeyi başardı.

Tıpkı modadaki tüm parçalar gibi her sezon dönüşüm ve değişim geçiren küçük siyah elbiseleri artık ‘küçük’ olarak adlandıramayabiliriz. Düz ve sade kesimlerin yanı sıra fırfırlar, tüyler, taşlar, asimetrik detaylar veya balon kollar gibi sınırsız eklemeler ve güncellemeler geçiren siyah elbiseler tüm bariyerleri ortadan kaldırıyor! Tabii ki Audrey Hepburn’ün klasik siyah gece elbisesi her zaman vazgeçilmez kalacak… Ancak yeni siyah elbise yorumlarını denemekte hiçbir problem yok!

2020’nin trend detayları ile buluşan siyah elbiseleri vatkalar, püsküller veya deriler ile görüyoruz. Punk ilhamlı elbiseler ile gündüz stili, kalem elbiseler ile ofis şıklığı, tüy detaylar ile gece şıklığı veya blazer ceket elbiseler ile ‘cool’ davet stilleri… Dediğimiz gibi ‘küçük’ siyah elbiseler artık pek de küçük değil! 

Cesur ve canlı tonlara bayılsak da siyahın zamansız ve klasik stilini es geçemeyiz. Zayıf gösteren, şık görünen ve zarif bir stil yaratan siyahlar kadınların en çok giydiği tonlar arasında. Siyahlar ‘klasik’ olsa da yeni sezon siyah elbiseler başlı başına bir ‘statement’ unsuru oluyor. Detayları, eklemeleri ve kesimleri ile en renkli elbiseyi bile kıskandırabilen siyah elbiseler ile güncel stiller denemeye hazır olun!

Fotogaleride siyah elbiseler ile yarattığımız eşleştirmeleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler