GÜNDÜZDEN GECEYE SİYAH ELBİSELER

Aynı siyah elbise ile gündüzden geceye!

Gardırobumuzda belli başlı ‘kurtarıcı’ parçalar var… Bunların başında da küçük siyah elbiseler geliyor. Son dakika davetlerde, ne giyeceğimizi bilemediğimiz randevularda ve ofis stilinde hayat kurtarıcı olan siyah elbiseler kadınların gardırobunun olmazsa olmazları arasında. İlk olarak Coco Chanel döneminde başlayan ve daha sonra Audrey Hepburn’ün ‘Breakfast At Tiffany’s’ filmindeki stili ile ikonik hale gelen küçük siyah elbiseler bir asırdır eskimeyen moda klasikleri arasında. 

Normalde gece stilinde görmeye alışkın olduğumuz küçük siyah elbiseler, en az davetler ve yemek randevuları kadar günlük stile de uyarlanabiliyor. Eskiden dantelli siyah elbisemizi sneakerlar, siyah ipek slip elbisemizi ise postallar ile giymeyi hayal edemezken şimdi bu tarzların hepsine gözümüz aşina! Ünlülerin stillerinde, Instagram sayfalarında ve podyumlarda gördüğümüz kontrast temalı küçük siyah elbise eşleştirmeleri bizim de gardırobumuza ilham kaynağı oluyor. Bir arada düşünemediğimiz birçok şey artık ayrılmaz ikili haline gelirken küçük siyah elbiseler neden her yerde kullanılmasın ki değil mi?

Beyaz gömlekler, penye tişörtler ve bej paltolar gibi siyah elbiseler de modanın değişmezleri arasında. Her sezon birçok farklı trend ve mikro-trend görüyoruz… Bunları denemenin en zahmetsiz yollarından biri de siyah elbiseler ile! Yeni bir trendi denemekte tereddüt ediyorsanız, siyah bir elbiseleri her stile uyarlayabilirsiniz. Yani gardırobunuzda siyah bir elbise varsa, yaratamayacağınız eşleştirme yok! İşte tam bu yüzden tek bir siyah elbiseyi sezonun trendlerini göz önünde bulundurarak gündüzden geceye taşımanın yollarını sizinle birlikte keşfetmeye karar verdik. 

Fotogaleride aynı siyah elbiseyi gündüzden geceye taşıma yollarını inceleyebilirsiniz…