HAFTA SONU KAÇAMAĞI

'Birkaç gün şehirden uzaklaşmak için yanımıza ne almalıyız?' sorusunun cevabı!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Mayıs 2014
HAFTA SONU KAÇAMAĞI
Malum kadın olmak zor. Sadece kremlerimiz için bile ayrı bir bavul lazım: Göz, yüz, vücut, topuk, bacak, el ve güneş için ayrı ayrı kremler, makyaj temizleyicileri, after sun'lar... Listeyi uzatmak mümkün. Bunlar işin sadece kozmetik kısmı, bir de kıyafetler ve ayakkabılar var.

Birçoğunu hiç giymeden geri getirdiğimiz, üstüne üstlük ütüsü bozulduğu için de yine yıkamak zorunda kaldığımız, bize sadece yük olan tatil bavulu kabusundan nasıl kurtulabiliriz sorusuna bir cevap bulduğumu sanıyorum. 

Herkes için geçerli olur mu bilmiyorum ama yöntem: Küçültmek. Spor çantam için de uyguladığım (çünkü içinde ayakkabı çekeceğini gördüğümde dehşete kapılmıştım.) bu basit ve işe yarayan yöntem küçük bavul ve küçük çanta  seçimiyle bize ‘burada gerçekten ihtiyacın olan eşyalara yer var dostum!' diyor ve kalanlardan kurtulmayı zorunlu hale getiriyor. Bunu küçük dolap için de uygulayabilir ve 'gün gelir giyerim.' diyerek atamadığımız ama o günün bir türlü gelmediği parçalardan kurtulabiliriz.

Bavulu küçülttüğümüze göre, gelelim size tavsiye edeceğim ilkbahar mevsimine uygun ‘küçük' hafta sonu bavulumuzu hazırlarken asla unutmamanız gereken parçalara. Çıkış noktam fotoğrafta gördüğünüz ELLE Weekend bavulum. Size bir faydam olabilirse ne mutlu bana!


Gülşah Öztürk 1- Ben sizi habersiz bırakmamak için laptop'umu almak zorundaydım ama gerekli değilse -ki umarım öyledir- siz onun yerine güzel bir kitap alın.


2- Şapkasız çıkmak olur mu? Benimki Mango ama her markada çeşit çeşit modellerini bulmanız mümkün.


3- Bu sezon ayakkabı-terlikler her yerde! Benim bavulumdaki Giuseppe Zanotti'nin geçen sezonundan. Çelik topuğuyla şık, modeliyle rahat oluşu kadar, direk yaza geçişte zorlandığımız, ince bantlı stiletto'ları giymekten çekindiğimiz geçiş dönemi için ideal.


4- Deniz sezonunu açmak, Ege'de yüzmek için cesaretimiz olmasa da artık mümkün. Güneş artık daha yakıcı ve yanınızda mutlaka straplez bikini olmalı.


5- Serin akşamlar için her türlü kıyafetle kolayca uyum sağlayacak bir denim ceket almalısınız. 


6- Kozmetik çantamızda:


Çeşit çeşit kremler ve olmazsa olmazımız güneş kremi ve gözlüğümüz var. ‘Çantanın solundaki sarı rulo da ne?' diyorsanız, plates bandı. Spor yapmak her yerde mümkün millet!


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.