HANGİ TAKIM?

Tarafınızı seçin stilinizi tamamlayın!

Son yıllarda herkesin favori stillerinden biri olan takım elbiseler için size bir soru yöneltmek istiyoruz. Etekli mi, şortlu mu yoksa klasik pantolon takımlarını mı tercih ediyorsunuz? Yıllardır modada varolan klasik takım elbiseler ofis şıklığını hatta alıştığımız pantolonlu versiyonlarını da aştı. Sokakta, gece stilinde, kırmızı halıda, düğün davetlerinde kısacası her yerde beliren takım elbiseleri etekli, deri güncellemeli hatta şortlu olarak bile görüyoruz. Birkaç sezon öncesinde sokaklara taşınan pantolonlu takım elbiseler, son sezonlarda oyuncu değişikliği yaparak etek ve şort modelleri ile güncellendi. Peki bu kadar çok opsiyon varken, siz hangi taraftasınız? Zamansız pantolonlar mı, feminen etekler mi yoksa modern bermuda şortlar mı? Dilerseniz bir stilin fanatiği olun veya hepsini sonbahar şıklığınıza ekleyin, seçim sizin!


Son birkaç ay içerisinde ev konforu etkisini takım elbise şıklığında da görmeye başladık. Eşofmanlar, trikolar, bol kesimler veya yumuşacık kumaşlar ile güncellenen takımlar, rahatlığınızı düşünürken, stilinizden taviz vermemenizi sağlıyor. Aynı zamanda bizi sokaklara geri dönüşe hazırlayan deriler ve etekli takım elbiseler de en az konfor düşkünleri kadar trend takipçilerini de sevindiriyor. "Erkeklerin gardırobundan ödünç aldığımız,” cümlesi artık pek de doğru değil! Çünkü takım elbiseler artık cinsiyetsiz bir tarz temsil ediyor. Evet… Blazer ceketler, yelekler ve pantolonlardan oluşan takım elbiseler, maskülen bir silüetten geliyor olabilir! Ancak etekler ve bermuda şortlar bu tarzı kadın gardırobuna ait hale getiriyor. Geçmişte pantolonlar veya takım elbiseler ile davetlere alınmayan kadınlar şimdilerde takım oyununda usta haline gelmiş durumda. Farklı değişimler ve güncellemeler geçirmesine rağmen zamansız bir şıklığa sahip olan takım elbiseler, ne olursa olsun hem kadınlar hem de erkekler için vazgeçilmez bir stil seçkisi olacak. Eskiden kadınların yelekli bir takım elbise giymesi ‘devrim’ etkisi yaratıyor hatta herkesi şoke edebiliyordu. Tarihte sadece spor aktivitelerinde veya binicilikte tak��m elbise giyen kadınlar, şimdilerde zaman ve mekan tanımıyor. ‘Annie Hall’ filminde Diane Keaton stiline veya ‘Working Girl’ filminde Melanie Griffith stiline gönderme yapan yeni nesil takım elbiseler ofisten günlük hayata kadar her yerde kullanılabilir. Annie Hall gibi pantolonlu takım elbisenizi yelekler ve loaferlar ile eşleştirerek sezonun ‘büyükbaba’ stilini deneyebilir veya ‘Working Girl’ filminden sonra tüm iş kadınlarının ilham aldığı etekli takım, beyaz çorap ve sneaker stilini oluşturabilirsiniz. Özellikle soğuk hava mevsim geçişlerinin gerektirdiği ‘layering’ konseptine uyum sağlayan takım elbiselerin içerisine giydiğiniz parçalar ve tamamladığınız aksesuarlar ile tek bir takım elbiseyi bambaşka havalara büründürebilirsiniz. 


Yaz kış demeden trend gündeminden düşmeyen takımlar, Sonbahar 2020’de oldukça geniş bir seçki sunuyor. İlkbahar 2020’de gördüğümüz şortlu takımlar sonbaharda bermudalar ile güncellenerek diz boyu çizmeler ile birleşiyor, etekli takımlar trikolar ile mevsime uyumlu hale geliyor veya klasik pantolonlu takımlar deriler ile ‘asi’ bir tavır kazanıyor. Üstelik takım elbiseler, adı üstünde ‘takım’ olarak sunulduğu için eşleştirme yapmak da zahmetsiz! “Bu pantolonu hangi ceketle giyeceğim, bu ceketi hangi etekle birleştireceğim?” derdi de sona ermiş oluyor. Bu stilde yaptığınız aksesuar ve bluz oyuncu değişikliği ile takım elbise maçında şampiyon olabilirsiniz!

Fotogaleride sizin için yarattığımız farklı takım elbise eşleştirmelerini inceleyebilirsiniz…