MİNİMALİST BİR GARDIROP NASIL YARATILIR?

Asla sıkıcı olmayan sade ve şık trendler…

Genelde sade silüetler, düz renkler ve detaysız parçalardan oluşan minimalist gardıroplar düşündüğünüz gibi ‘sıkıcı’ değil! Göz alıcı triko takımları, asimetrik detaylı penyeler, oversized elbiseler ve bol kesim pantolonlar herkesin hayalini süsleyen bir gardırop oluşturabilir. 

Daha zamansız olan stil, zamana karşı gelen bir gardırop yaratmak için ideal. Özellikle son aylarda doğallığa dönüş etkisi ile gördüğümüz toprak tonları ve rahat şıklık, minimal furyasını daha da güçlendirdi. Monokromatik stiller, dökümlü takım elbiseler, zarif aksesuarlar ve yumuşak deriler, adeta zahmetsiz şıklığın anahtarını altın bir tepside sunuyor. 

Modanın yanı sıra oldukça eski bir trend olan minimalizmin Japon köklerine sahip olduğu biliniyor. Hayatta ve yaşam tarzlarında daha sade olan minimalistler daha sonra 80’li yıllarda moda akımlarını da etkilemeye başladı. 90’lı yılların defilelerinde beliren minimalist silüetler, Issey Miyake, Yohji Yamamoto, Jil Sander ve Helmut Lang gibi tasarımcıların öncülüğü ile dönemin favori stilleri arasına yerleşti. Günümüze de esin kaynağı olmaya devam eden minimalist tasarımcılar, doksanlı yılların minimalizm furyasının her zaman geçerli olduğunu kanıtlıyorlar. 

Her zaman tereddüt etmeden giyebileceğiniz bir kapsül gardırobu hazırlamak istiyorsanız minimal parçalardan başlamanızı tavsiye ediyoruz! Adeta bir yatırım olarak görebileceğiniz bu silüetler ile sınırları ortadan kaldıran stiller yaratmaya hazır olun. 

Fotogaleride zamansız ancak aynı zamanda sezonun trendleri ile uyum sağlayan minimal trendleri inceleyebilirsiniz…